Ūdens temperatūra upēs sasniedz +22 grādus

Cilvēks lec ūdenī

FOTO: AP/Scanpix

Latvijas lielākajās upēs sestdienas rītā ir līdz +22 grādiem silts ūdens, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Ūdens temperatūra Daugavā un Ventā no rīta +20..+21 grāds, Aiviekstē +20 grādu, Gaujā +18..+20 grādu. Siltākais ūdens saglabājas Lielupē, kur tā temperatūra nakts gaitā pazeminājusies no +21..+24 grādiem līdz +20..+22 grādiem.

Vēsāks ūdens ir straujās un cauri mežiem tekošās upēs, kā arī upēs, kurās ietek auksts ūdens no avotiem. Vietām Ogres upē, Sedā, Abavā un Irbē ūdens temperatūra svārstās ap +15 grādiem.

Ūdens temperatūra lielākajos ezeros +18..+20 grādu.

Jūrā ūdens temperatūra no rīta ir +14..+18 grādu.

Saulainas dienas pievakarē ūdens temperatūra parasti ir par 1-4 grādiem augstāka nekā no rīta.

Rīgas peldvietās siltākais ūdens ir Bābelīša ezerā, kur tas iesilis līdz +22 grādiem. Lucavsalas, Rumbulas un Ķīšezera peldvietās ūdens temperatūra ir +20 grādi, bet jūrā - Vakarbuļos, Daugavgrīvā un Vecāķos - +17, +18 grādi.

Jau ziņots, ka ultravioletais starojums dienas vidū sasniedz ļoti augstu līmeni, tādēļ jāievēro īpaša piesardzība, uzturoties saulē. Laikā no plkst.11 līdz 16 nav vēlams ilgstoši atrasties tiešos saules saros - jāmeklē ēna, jālieto saulessargs vai jāvalkā galvassega un aizsargājošs apģērbs.

Cilvēki ar jutīgu ādu dienas vidū saulē var apdegt pat desmit minūtēs. Sauļošanās ilgumu var pagarināt, lietojot aizsargkrēmu. No saules jāsargā arī acis - vēlams nēsāt saulesbrilles ar ultravioleto staru filtru.

Uz augšu