Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lielā daļā Latvijas piekrastes ūdens temperatūra jūrā nepārsniedz +10 grādu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Vēja un straumju ietekmē ne tikai atklātas jūras piekrastē, bet arī Rīgas līča piekrastē ūdens temperatūra daudzviet nepārsniedz +10 grādu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Naktī uz sestdienu arī Rojā un Mērsragā noticis apvelings - dziļumā esošais aukstais ūdens nonācis virspusē. Ūdens temperatūra Rojā pazeminājusies no aptuveni +20 grādiem iepriekšējās divās dienās līdz +6,6 grādiem sestdienas rītā, Mērsragā - no +21 grāda līdz +8,5 grādiem.

Pēdējā diennaktī Kolkā novērotas ūdens temperatūras svārstības +14..+21 grāda intervālā.

Skultes novērojumu stacijā, Saulkrastu apkaimē, ūdens temperatūra jau ilgstoši svārstās ap +10 grādiem.

Daugavgrīvā, Rīgā, apvelings notika naktī uz piektdienu - ūdens temperatūra pazeminājās no +18 līdz +8 grādiem, vēlāk tas atkal kļuva siltāks, sestdienas rītā sasniedzot +16 grādu.

Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju ūdens temperatūra Jūrmalas Zilā karoga peldvietās piektdien paaugstinājās no +15..+17 grādiem rītā līdz +20 grādiem pievakarē, savukārt sestdien plkst.9 tā bija +19 grādu, Kauguros +17 grādu.

Atklātas jūras piekrastē Kurzemē, tai skaitā Liepājā un Ventspilī, nav novērotas lielas ūdens temperatūras svārstības - saskaņā ar satelītu datiem ūdens temperatūra jau vairāk nekā nedēļu ir tikai +6..+11 grādu.

Sestdienas gaitā ūdens daudzviet kļūs siltāks, jo gaidāma jūras brīze. Rietumu vēja dēļ apvelings un ūdens atdzišana iespējama Rīgas līcī pie Kolkas.

Ūdens līmenis jūrā ir 30-40 centimetru zemāks par normu.

Ūdens temperatūra upēs sestdienas rītā +15..+22 grādi, vietām Lielupē +23 grādi. Ūdens temperatūra lielajos ezeros svārstās ap +20 grādiem. Augstākā ūdens temperatūra piektdienas pēcpusdienā bija +23..+25 grādi Ventā, Bārtā, Mūsā un Lielupē.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Uz augšu