Upēs un ezeros līdz +22 grādiem silts ūdens

FOTO: postim

Ūdens temperatūra daudzās upēs un ezeros otrdienas rītā sasniedz +20..+22 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

(Pievienota 5.rindkopa.)

Ūdens temperatūra Ventā, Lielupē un Aiviekstē +20..+22 grādi, Daugavā +18..+21 grāds, Gaujā +17..+20 grādu.

Dažās upēs, kas tek cauri mežam vai kurās ieplūst daudz avotu, saglabājas zemāka ūdens temperatūra, tomēr nu jau visās novērojumu stacijās tā sasniedz vismaz +14 grādu.

Lielajos ezeros ūdens iesilis līdz +18..+21 grādam. Mazākās un seklākās ūdenstilpēs, ko apspīd saule, ūdens ir vēl par pāris grādiem siltāks.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldē, ūdens temperatūra pie glābšanas stacijas Vakarbuļļos ir +14 grādi, Bābelīte +21, Rumbulā +19, Ķīšezerā +21, Lucavsalā +19, bet Vecāķos +13 grādi.

Jūrā saglabājas lieli ūdens temperatūras kontrasti. Vidzemes piekrastē un Kurzemes rietumu piekrastē caurmērā ir +8..+13 grādus dzestrs ūdens, savukārt Rīgas līča Kurzemes un Zemgales piekrastē, tajā skaitā Kolkas un Mērsraga apkaimē, ūdens temperatūra sasniedz +18 grādu.

No rīta ūdens ir visvēsākais, augstāko temperatūru tas sasniedz vēlā pēcpusdienā. Pirmdienas pēcpusdienā augstākā ūdens temperatūra reģistrēta Mūsā pie Bauskas, kur tā sasniedza +24 grādus, un +23 grādi bija arī Lielupē un Ventā.

Uz augšu
Back