Valpurģu naktī Latvijā reģistrēti vairāk nekā desmit tūkstoši zibeņu

LETA
Valpurģu naktī Latvijā reģistrēti vairāk nekā desmit tūkstoši zibeņu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Naktī no 30.aprīļa uz 1.maiju, ko Eiropā pazīst kā Valpurģu nakti, Latvijā reģistrēti vairāk nekā desmit tūkstoši zibens uzliesmojumu, liecina «LightningMaps.org» dati.

Iepriekšējo reizi tik intensīva zibeņošana Latvijā bija pērnā gada augustā.

Pērkona lietusgāzes skāra visus valsts reģionus. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Kurzemes rietumu piekrastē, kur tas sasniedza 12-14 milimetru, savukārt stiprākās vēja brāzmas bija 20-22 metri sekundē Rīgas ostā un Kolkā.

Agrā otrdienas rītā vietām Latvijā īslaicīgi līst, valsts galējos austrumos vēl dārd pērkons. Mākoņi daļēji sedz debesis. Vietām dūmaka. Pūš lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš, kas pāriet dienvidrietumu vējā.

Gaisa temperatūra sešos rītā bija no +5 grādiem Kolkā līdz +16 grādiem Daugavpilī.

Rīgā svētku rītā daļēji apmācies laiks, lēnu dienvidaustrumu vēju nomaina dienvidrietumu vējš. Gaisa temperatūra sešos rītā bija +14 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +10,5 grādiem Kolkā līdz +25 grādiem Daugavpilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 30.aprīlī bija +29..+32 grādi daudzviet Eiropas centrālajā un austrumu daļā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -9..-11 grādu Alpu kalnos un Skandināvijas ziemeļos, kā arī -13 grādu Krievijas galējos ziemeļos.

Tēmas
Uz augšu