Latvijā sasniegts jauns aprīļa pirmās dekādes siltuma rekords

LETA
Latvijā sasniegts jauns aprīļa pirmās dekādes siltuma rekords
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Pirmdienas pēcpusdienā teju visā Latvijā gaisa temperatūra pakāpusies līdz +20..+23 grādiem, un tik silts laiks aprīļa pirmajā dekādē ir pirmo reizi novērojumu vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

+20 grādu atzīme netika pārsniegta tikai daļā piekrastes. Liepājā, Ventspilī, Kolkā un Ainažos maksimālā gaisa temperatūra pirmdien bija +16..+19 grādu. Šajās novērojumu stacijās nav labots aprīļa pirmās dekādes siltuma rekords, turklāt Ventspilī palicis nepārspēts arī 9.aprīļa rekords.

Visaugstākā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā pirmdien bija +22,8 grādi Daugavpilī, un tas ir jaunais 9.aprīļa un mēneša pirmās dekādes siltuma rekords Latvijā.

Iepriekšējais 9.aprīļa nacionālais temperatūras rekords bija +19,0 grādu 2001.gadā Rēzeknē, savukārt mēneša pirmās dekādes rekords līdz šim bija +21,8 grādi 1961.gada 7.aprīlī Daugavpilī.

Nedaudz virs +22 grādiem termometra stabiņš pirmdien pakāpās arī Jēkabpilī, Rēzeknē un Madonā. Savukārt maksimālā gaisa temperatūra Daugavgrīvā, Rīgas ziemeļos, bija +21,2 grādi.

Saskaņā ar uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» datiem dažviet Vidzemē, kā arī Daugavpils pusē gaisa temperatūra pirmdienas pēcpusdienā sasniedza pat +23,0..+23,3 grādus.

Dati no kaimiņvalstu meteoroloģijas dienestiem liecina, ka vietām Igaunijā gaisa temperatūra pakāpās mazliet virs +23 grādiem, bet Lietuvā - līdz nepilniem +25 grādiem.

Visa mēneša siltuma rekords Latvijā ir 2000.gada 24.aprīlī Rīgā reģistrētie +27,9 grādi.

Pirmdienas vakarā Kurzemes dienvidus sasnieguši lietus mākoņi, vietām līst stipri, dārd pērkons un vējš brāzmās pūš līdz 16 metriem sekundē. Lietuvas rietumdaļā reģistrēti vairāki tūkstoši zibeņu.

Pērkona negaisa dēļ Kurzemē un Zemgalē LVĢMC izsludinājis dzelteno brīdinājumu.

Jau ziņots, ka pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu Latvju no dienvidrietumiem šķērsos vairāki lietus un negaisa mākoņi, vietām iespējams intensīvs lietus, krusa un lielas vēja brāzmas.

Otrdien pārsvarā gaidāms mākoņains laiks, vietām nedaudz līs un gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā būs zemāka par +10 grādiem.

Tēmas
Uz augšu