Pašreizējā prognoze: Lieldienās līs un snigs

LETA
Pašreizējā prognoze: Lieldienās līs un snigs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Naktī no 31.marta uz 1.aprīli Latviju sasniegs liels ciklons un nokrišņi, liecina pašreizējā «Global Forecast System» prognoze.

Tuvākajās diennaktīs sauli tikai brīžiem aizsegs mākoņi, kas vietām atnesīs nelielu īslaicīgu sniegu, plašāka nokrišņu zona - galvenokārt neliels sniegs - Latvijā iespējams Lielajā Piektdienā.

Saskaņā ar šī brīža prognozi Pirmajās Lieldienās visā Latvijā būs nokrišņi, iespējams stiprs lietus un sniegs, kā arī sniegputenis. Nākamās nedēļas sākumā gaidāma ciklona pārvietošanās uz Krieviju, un ciklona aizmugurē ar ziemeļrietumu vēju no jauna ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss.

Visticamāk, Latgalē vairāk līs nekā snigs, savukārt stiprākais sniegs un putenis iespējams Kurzemē. Tomēr izmaiņas prognozētajā ciklona virzībā var būtiski mainīt pašreizējo laika prognozi Latvijai, un iespējamais nokrišņu daudzums svētkos būs no aptuveni nulles līdz pat 30-40 milimetriem, kas atbilst visa mēneša normai.

Sagaidāms, ka minētajam ciklonam aprīlī sekos citi, līdz ar to debesis bieži klās mākoņi, palaikam līs un snigs, bet gaisa temperatūra būtiski svārstīsies.

Pēdējos gados sniegs Lieldienās ir tikpat bieži kā Ziemassvētkos. 2013., 2015. un 2016.gada Ziemassvētki visā Latvijā pagāja bez sniega, savukārt 2012., 2013., 2015. un 2017.gada Lieldienās kaut vietām valstī bija sniegs, turklāt 2013.gada Lieldienās Alūksni sedza pat 53 centimetrus dziļa sniega kārta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Tēmas
Uz augšu