Ledus biezums Lielupē vietām sasniedz 15 centimetru; vižņu sastrēgums Daugavā kļūst garāks

Ledus biezums Lielupē pie Staļģenes sasniedzis 12 centimetru, savukārt pie Kalnciema - 15 centimetru, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Ventas lejtecē pie Vendzavas ledus biezums ir septiņi centimetri.

Citās upēs ledus biezums nav mērīts, jo kāpt uz ledus ir bīstami. Turklāt upes daudzviet nav aizsalušas, turpinās vižņu iešana.

Arī Daugavā turpinās ledus iešana, vižņi sākuši blīvēties augšpus Jēkabpils - upes posmā starp Līvāniem un Jēkabpili. Arī no Jēkabpils līdz Pļaviņām vēl joprojām turpinās ledus uzkrāšanās un blīvēšanās, kas šajā posmā var radīt krasas ūdens līmeņa izmaiņas.

Pirmdienas pēcpusdienā ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils, Zeļķu tilta un Pļaviņām ir dažus centimetrus zemāks nekā no rīta.

Tuvākajās dienās Daugavā turpināsies vižņu veidošanās, ledus sastrēgums kļūs garāks, tādēļ gaidāms ūdens līmeņa kāpums posmā no Līvāniem līdz Jēkabpilij. Ledus veidošanās procesā arī augšpus Līvāniem iespējamas ūdens līmeņa svārstības.

Nedēļas otrajā pusē līdz ar atkusni un nokrišņiem Latvijas upēs sāksies ūdens līmeņa kāpums, vietām tas var būt straujš.

Uz augšu