Apledojuma dēļ šorīt sliktākais ceļu stāvoklis ir Latgalē

LETA
Apledojuma dēļ šorīt sliktākais ceļu stāvoklis ir Latgalē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Evija Trifanova/LETA

Šorīt vietām pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem braukšanu var apgrūtināt apledojums, tāpēc autobraucēji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa segumam atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ieplānot papildu laiku ceļā.

«Latvijas valsts ceļi» (LVC) agri no rīta ziņoja par apledojuma veidošanos uz lielas daļas valsts galveno autoceļu, savukārt pašlaik sliktākie braukšanas apstākļi esot saglabājušies uz Smiltenes - Gulbenes - Balvu - Viļakas šosejas un Gulbenes - Madonas šosejas.

Reģionālie autoceļi šorīt apledojuši Bauskas, Kuldīgas, Liepājas, Ludzas, Rēzeknes, Valmieras un Talsu apkārtnēs.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 62 «Latvijas autoceļu uzturētāja» ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu. Mainīgajos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais «melnais ledus», kas ir neredzams un īpaši bīstams. Apledojums var veidoties negaidīti un ļoti ātri.

Tēmas
Uz augšu