Pirmo reizi šoziem sals Latvijā pārsniedzis desmit grādus

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Sestdienas naktī un rītā daudzviet Vidzemē, Latgalē un Sēlijā gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10..-11 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Arī pārējā valstī sals pastiprinājies līdz -6..-9 grādiem, vienīgi dažviet Kurzemes piekrastē nakts gaitā nav kļuvis vēsāks par -5 grādiem.

Lielākais sals reģistrēts Strenču apkaimē, kur termometra stabiņš nakts vidū noslīdēja līdz -11,4 grādiem, vēlāk mākoņu dēļ kļuva par dažiem grādiem siltāks.

Tā ir zemākā gaisa temperatūra valstī kopš pērnā gada 11.februāra, kad Zosēnos valdīja sals līdz -16,6 grādiem. Pagājušās ziemas aukstuma rekords bija -31 grāds 7.janvārī Madonā un Rēzeknē.

Sestdienas rītā mākoņi daļēji klāj debesis, nav ievērojamu nokrišņu. Pūš lēns vējš, galvenokārt no austrumiem un dienvidiem.

Rīgā pārsvarā skaidrs laiks, gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -7..-8 grādiem, pūš dienvidaustrumu vējš 2-4 metri sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien Latvijā bija 0..-4 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 12.janvārī bija +18 grādu Spānijas piekrastē un Grieķijā, kā arī +21 grāds Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu -31 grāds Zviedrijā un -35 grādi Krievijas Eiropas daļas dienvidaustrumos.

Uz augšu
Back