Beigusies postošā Atlantijas okeāna viesuļvētru sezona

LETA/AP
Beigusies postošā Atlantijas okeāna viesuļvētru sezona
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ceturtdien beigusies Atlantijas okeāna viesuļvētru sezona, kas šogad bijusi ļoti intensīva un postoša.

2017.gada sezonā, kas sākās 1.jūnijā un beidzās 30.novembrī, Atlantijas okeānā izveidojušās 17 vētras, kurām piešķirti vārdi, un desmit no šīm vētrām pārauga viesuļvētrās.

Šo sezonu iezīmēja trīs viesuļvētras - «Hārvijs», «Irma» un «Marija», kas nodarīja milzu postījumus Teksasā, Floridā, Puertoriko un virknē Karību jūras salu.

Vētrās gāja bojā vismaz 441 cilvēks, un tika nodarīti zaudējumi aptuveni 369 miljardu dolāru apmērā. Šī sezona bija viena no sešām vēsturē, kad izveidojušās vairākas piektās kategorijas viesuļvētras un tikai otrā, kad šāda spēka viesuļvētras sasniedz sauszemi.

Viesuļvētra «Hārvijs» 25.augustā skāra Teksasas dienvidus, atnesot lietavas, kurās dažās dienās nolija vairāk nekā 1,3 metri nokrišņu. «Hārvija» izraisītajos plūdos Hjūstonā un mazākās piekrastes pilsētās tika bojāti vai iznīcināti 20 000 māju.

Tam 11.septembrī sekoja viesuļvētra «Irma», kas skāra teju visu Floridas štatu. Drīz pēc tam nāca viesuļvētra «Marija», kas 20.septembrī nopostīja ASV piederošo Puertoriko.

Tēmas
Uz augšu