Vairākas Kurzemes upes izgājušas no krastiem, applūst palienes

FOTO: Ivars Soikāns / LETA

Aizvadītajās dienās Kurzemē daudz lijis, tādēļ strauji cēlies ūdens līmenis vairumā Kurzemes upju, vietām sākušas applūst palienes, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Nokrišņu daudzums lielākajā daļā Kurzemes pēdējās trīs dienās bijis 10-40 litri uz kvadrātmetru un vietām sasniedzis pusi mēneša normas.

Kopš 24. novembra ūdens līmenis Visstraujāk kāpis Durbē - par aptuveni 1,6 metriem, Rīvā par 1,2 metriem, bet Bārtā par 1,05 metriem. Aptuveni metru liels ūdens līmeņa kāpums fiksēts arī Abavā.

Saskaņā ar LVĢMC datiem, palienes sākušas applūst Durbes un Rīvas krastos. Kā norādīja LVĢMC, vairumam Kurzemes upju nav noteikt palieņu applūšanas slieksnis, tādēļ, iespējams, arī citu upju krastos sākusies applūšana.

Durbē pie Cīravas palieņu applūšanas atzīme pārsniegta jau par 1,05 metriem, bet Rīvā pie Pieviķiem par aptuveni 30 centimetriem.

Arī tuvākajās dienās Kurzemē gaidāmi nokrišņi, taču to būs mazāk, turklāt snigs, tādēļ nokrišņu ūdens upēs nonāks lēnāk. Gaidāma pakāpeniska ūdens līmeņa samazināšanās, tomēr līmeņi joprojām būs augsti.

Uz augšu