Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dažviet Vidzemē saglabājas neliela sniega sega

FOTO: TVNET

Otrdienas rītā neliela sniega sega Latvijā saglabājas tikai dažviet Vidzemē - galvenokārt Alūksnes un Vidzemes augstienē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Alūksnē no rīta bija vidēji divus centimetrus bieza sniega kārta, Zosēnos - aptuveni četri centimetri. Sniega paliekas ir arī vietām citviet Vidzemē, valsts lielākajā daļā sniegs pilnībā nokusis.

Minimālā gaisa temperatūra pirmdienas vakarā un pagājušās nakts sākumā LVĢMC novērojumu tīklā bija no -1,8 grādiem Alūksnē līdz +1,6 grādiem Liepājā, kur nakts otrajā pusē, vējam iegriežoties no Baltijas jūras, temperatūra paaugstinājās līdz +6,1 grādam.

Pērn 13.decembra rītā gaisa temperatūra Bauskā pazeminājās līdz -22,5 grādiem, visu valsti sedza sniega sega, kas visbiezākā bija Rīgā - 36 centimetri.

Vairākos gados decembra vidū bijis vēl siltāks laiks nekā šogad. Piemēram, 2006.gadā jūras piekrastē gaisa temperatūra šajā dienā paaugstinājās līdz +8 grādiem, savukārt 2000.gada 13.decembrī daudzviet valstī temperatūra sasniedza +7..+9 grādus, tostarp Rīgā gaiss iesila līdz +8 grādiem. Arī 1999.gada 13.decembris visā valstī sākās ar +6..+9 grādiem.

Uz augšu
Back