Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mūs gaida nebaltie Ziemassvētki

TVNET
Mūs gaida nebaltie Ziemassvētki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Sinoptiķu prognozes liecina, ka laika apstākļi decembrī, visticamāk, būtiski nemainīsies. Kā Tvnet norādīja Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa, decembrī ir gaidāms nestabils laiks, ar lietusgāzēm un slapju sniegu. Noturīga sniega sega patlaban netiek prognozēta.

Krūmiņa arī norādīja, ka

šīs nedēļas beigās gandrīz visā Latvijas teritorijā ir gaidāmas stipras vēja brāzmas.

Vislielāko spēku tās varētu sasniegt naktī no piekdienas uz sestdienu, kad lielākajā Latvijas teritorijā vēja brāzmas sasniegs 17-22 m/s, bet piekrastes reģionos 25-27 m/s. Ziemeļu regionos tas varētu sasniegt pat 30 m/s.

Atgādinām, ka spēcīgas vēja brāzmas pagājušajā naktī plosījās daudzviet Kurzemē un Vidzemes piekrastes reģionos.

Tuvākajā nedēļā auksts un sniegots laiks nav iespējams, vēlāk šāda varbūtība pastāv, bet tā ir maza. Tādēļ sagaidāms, ka arī decembris kopumā būs silts, ar īslaicīgiem vēsāka laika periodiem un nenoturīgu sniega segu mēneša vidū un beigās.

Krievijas Hidrometeoroloģijas centrs paredz, ka mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā būs aptuveni grādu virs normas, nokrišņu daudzums - tuvu normai vai lielāks par to.

ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodeļa «Climate Forecast System» aprēķini rāda, ka Baltijas valstīs un Skandināvijā decembris gaidāms pat 2-4 grādus siltāks nekā parasti. Nokrišņu būšot vairāk nekā citkārt.

«Weather Services International» prognozē, ka Baltijā silts būs ne tikai decembris, bet arī janvāris un februāris, tomēr ziemas otrajā pusē pieaugs liela sala varbūtība.

Dominējot Atlantijas cikloniem, reizēm gaidāms stiprs vējš vai pat vētra. Valdošo rietumu vēju dēļ vairāk nokrišņu būs Kurzemē un Vidzemē, īpaši piekrastē un augstieņu rietumu nogāzēs. Visbiežāk līs, dažkārt gaidāms sniegs.

Īpaši silts laiks gaidāms decembra sākumā - mēneša 3.-8.datumā gaisa temperatūra var sasniegt +10 grādu, iespējami atsevišķi siltuma rekordi.

Tēmas
Uz augšu