Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Par gaisa piesārņojumu Rīgā Latvijai draud pusmiljona eiro sods

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 27
Foto: Krists Spruksts / LETA

Eiropas Komisija (EK) brīdinājusi Latviju par augsto gaisa piesārņojumu Rīgā, putekļu koncentrācija šonedēļ normu pārsniegusi teju 20 reizes, vēsta TV3 Ziņas.

Karstais un sutīgais laiks Rīgā veicinājis putekļu koncentrācijas paaugstināšanos, un šonedēļ konstatēts, ka putekļu daudzums sasniedzis pat 950 mikrogramus uz kubikmetru, kas 19 reizes pārsniedz normu.

Pieļaujamā putekļu koncentrācija ir 50 mikrogrami uz kubikmetru, tomēr Rīgas centrā šis rādītājs nereti četrkārt pārsniedz normu.

Gada laikā pieļaujami 35 normas pārsniegumi, un šis limits izmelts jau aprīļa sākumā.

Jau ziņots, ka EK izteikusi aicinājumu Latvijai un Bulgārijai steidzami samazināt gaisa piesārņojumu, liecina EK paziņojums.

EK norādījusi, ka Latvijai un Bulgārijai ir jāuzlabo iedzīvotāju aizsardzību pret smalko daļiņu (PM10) piesārņojumu, kas var izraisīt astmu, sirds un asinsvadu problēmas, plaušu vēzi un pāragru nāvi.

Latvijā problēmas ar piesārņojumu ir vienā zonā, proti, Rīgā, kur atbilstoša aizsardzība nav nodrošināta no 2007.gada.

EK uzskata, ka neviena no abām dalībvalstīm nav veikusi pasākumus, kurus vajadzēja ieviest jau 2007.gadā, lai aizsargātu iedzīvotāju veselību, un lūdz Latviju un Bulgāriju steidzami veikt uz nākotni vērstas efektīvas darbības, lai pēc iespējas drīzāk nodrošinātu atbilstību prasībām.

Ja Bulgārija un Latvija neveiks attiecīgus pasākumus, EK var nodot lietu izskatīšanai ES Tiesā.

«Ja mēs līdz septembrim neiesniedzam Eiropas Komisijā precizējumus, tad atbilstoši tālāk komisija var vērsties tiesā,» TV3 norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

Ja Rīgas gaisa kvalitāte netiks uzlabota, valstij draud soda sankcijas pusmiljona eiro apmērā, turklāt tiks ieslēgts skaitītājs, fiksējot katru dienu, līdz pārkāpums novērsts.

«Par katru dienu ir jāmaksā, un tās summas ir ļoti dažādas, sākot no 490 līdz pat 29 tūkstošiem eiro,» paskaidroja Vesere.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldē, vēl aizvadītajā nedēļā gaisa kvalitāte Rīgas centrā bija vidēji laba un laba.

Piemēram, Krišjāņa Valdemāra ielā gaisa kvalitāte bijusi vidēji laba. Lielākas putekļu koncentrācijas novērotas pirmdien, otrdien un ceturtdien.

Laba gaisa kvalitāte pagājušajā nedēļā bijusi arī Brīvības ielā. Lielāks piesārņojums fiksēts otrdien un ceturtdien, kad pēcpusdienās ielā bijusi paaugstināta slāpekļa dioksīda koncentrācija. Piesārņojuma avots bijis automašīnu izplūdes gāzes.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 27

Tēmas

Uz augšu