Naktī Juglā novērotas mežacūkas

FOTO: TVNET lasītājs

Aizvadītajā naktī Juglā vairāki iedzīvotāji novērojuši mežacūkas, liecina sociālajos tīklos atrodamie ieraksti un fotoattēli. Piemēram, vienā no fotogrāfijām redzams, kā mežacūku bariņš šķērso Brīvības gatvi Juglā pie degvielas uzpildes stacijas «Neste».

Kā novēroja aģentūra LETA, netālu no minētā benzīntanka atrodas Rīgas 112.pirmsskolas izglītības iestāde. Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Dzintra Āboliņa pastāstīja, ka sūdzības par mežacūku klātbūtni no bērnudārza pārstāvjiem iepriekš nav saņemtas. Pašvaldībā arī uzsvēra, ka bērnudārzam apkārt ir žogs, kas nepieļautu mežacūku iekļūšanu iestādes teritorijā.

«Tas nav gluži standarts, bet nav arī nekas neiespējams,» komentēja Latvijas Dabas muzeja pārstāve Una Bērziņa, norādot, ka pašlaik Latvijā ir pieaugusi mežacūku populācija. Bērziņa atzīmēja, ka pilsētā mežacūkas nav arī atļauts medīt. Viņasprāt, tas, ka mežacūkas novērotas uz Brīvības gatves, ir interesanti, tomēr dzīvnieki manīti arī daudzās vietās pilsētas pierobežā. Daudzviet, kur kādreiz bijuši meži, tagad sāk slieties privātmāju puduri - mežacūkām atliek vien pielāgoties, skaidroja Dabas muzeja pārstāve.

FOTO: TVNET lasītājs

Viņa uzskata, ka no mežacūkām nevajag baidīties. «Bildēs izskatījās, ka pašas cūkas ātrāk grib tikt prom. Viņām tur arī nav, ko darīt, jo nav nekā ēdama. Meža dzīvniekiem vispār ir instinkts no cilvēka turēties pēc iespējas tālāk. Baidīties vajadzētu tikai no mežacūku mammas ar mazuļiem,» stāstīja Bērziņa.

Dabas muzejs vēloties atrast fotogrāfiju autorus un aicināt viņus piedalīties igauņu fotokonkursā ar saviem attēliem.

Jau ziņots, ka mežacūka šogad izvēlēta par gada dzīvnieku. Mežacūkas Latvijas teritorijā parādījās vairāk nekā pirms 9000 gadu. To izplatība Latvijā strauji augusi 20.gadsimta otrajā pusē.

Dabas tīmekļkameru vietne «Looduskalender.ee» Igaunijā sadarbībā ar dabas žurnālu «Loodusesõber» («Dabas draugs»), iesaistoties arī Latvijas Dabas muzejam, izsludinājusi fotokonkursu «Meža cūka - īsta cūka!». Mežacūka ir pasludināta par «Gada dzīvnieku 2015» gan Latvijā, gan Igaunijā. Fotokonkursā tiek pieņemtas agrāk nepublicētas fotogrāfijas arī no Latvijas dabas draugiem. Iesniedzēji aicināti dalīties ne tikai ar pašu mežacūku fotogrāfijām, bet arī ar fotoattēliem, kuros redzamas mežacūku darbības pēdas dažādās situācijās. Fotogrāfijai jāpievieno stāsts par fotogrāfijā iemūžināto satikšanos ar mežacūku.

Uz augšu