Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Spēcīgā vēja dēļ elektroapgāde traucēta 5000 klientu

FOTO: LETA

Šodien plkst.10 spēcīgais vējš bija radījis elektroenerģijas piegādes traucējumus aptuveni 5000 klientu, informēja AS «Sadales tīkls» preses sekretāre Ilze Rubene.

Stundas laikā kopš plkst.9 elektroapgādi bija izdevies atjaunot 1000 klientiem.

AS «Sadales tīkls» elektromontieru brigādes jau kopš agra rīta strādā pie spēcīgā vēja izraisīto bojājumu novēršanas Ludzas, Krāslavas, Dagdas un Daugavpils apkārtnē.

Pēc uzņēmuma operatīvās informācijas, vislielākais bez elektrības palikušo klientu skaits plkst.10 Latgalē bija Daugavpils novadā - 530 klienti, Krāslavas novadā - 450 klienti, Ciblas novadā - 462, Ludzas novadā - 355, Zilupes novadā - 282, Rēzeknes novadā - 266 klienti.

Madonas novadā elektroenerģijas piegāde traucēta 223 klientiem, Limbažu novadā - 204 klientiem un aptuveni 80 klientiem Apes apkārtnē.

Ņemot vērā prognozi, ka spēcīgais vējš norims tikai pēcpusdienā, AS «Sadales tīkls» gatavojas tam, ka laika apstākļi dienas gaitā vēl var pasliktināties. Brigādes un elektrotīkla dispečeri strādā pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas drīzāk novērstu vēja izraisītos avārijas atslēgumus un atjaunotu elektroapgādi klientiem.

Galvenie bojājumu iemesli spēcīgā vējā ir lūstoši koki, kas krītot pārrauj elektrolīniju vadus.

AS «Sadales tīkls» aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot drošības prasības, īpaši atrodoties elektrolīniju tuvumā. Spēcīgā vējā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību.

Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, lūgums rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot, zvanot uz AS «Sadales tīkls» klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Uz augšu
Back