sinoptiķi gan mierina, ka tas neizslēdz arī kādas karstas vasaras iespējamību.
Sanāksmes noslēgumā eksperti vienojās, ka nepieciešama padziļināta izpēte par to, kā notiek siltuma apmaiņa starp atmosfēru un okeāniem, kā laikapstākļus ietekmē stratosfēra un klimata pārmaiņas.
Aukstākais pavasaris kopš 1962. gada
Šā gada pavasaris Lielbritānijā bija aukstākais kopš 1962.gada, 2012.gads bija otrs lietainākais kopš meteoroloģisko novērojumu sākšanas, turklāt pērnā gada vasara Lielbritānijā bija lietainākā pēdējo 100 gadu laikā, savukārt 2010.gada decembris kļuva par aukstāko gada noslēdzošo mēnesi zināmajā vēsturē.
Saskaņā ar «Met Office» apkopotajiem datiem no pēdējām septiņām vasarām Lielbritānijā sešas bijušas slapjākas par normu, turklāt 2007., 2011. un 2012. gada vasara britiem atnesusi «trīskāršu vilšanos» - lietus bija vairāk nekā parasti, savukārt gaisa temperatūra un saules spīdēšanas ilgums bija mazāks par ilggadējo vidējo rādītāju.
Jau vēstīts, Lielbritānijas meteoroloģiskais dienests saņēmis pārmetumus par to, ka publiskajā telpā tiek radīts iespaids, ka pēdējos gados pieredzētais sausums, plūdi, aukstuma un karstuma viļņi Lielbritānijā un citviet pasaulē ir saistīti ar cilvēces izraisītām klimata izmaiņām, bet tikai šaurā speciālistu lokā tiek atklāta patiesība - pagaidām nav gūti pārliecinoši pierādījumi, kas izskaidrotu minēto dabas parādību sākotnējos cēloņus un to saistību ar cilvēces saimniecisko darbību.