Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ogres upē drupinās ledu

BNS
Ogres upē drupinās ledu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Lai samazinātu iespējamos plūdus, Ogres novada pašvaldībā otrdien pieņēma lēmumu sākt drupināt ledu Ogres upes lejtecē, liecina Ogres novada pašvaldības informācija.

Ogres novada pašvaldībā notika Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sanāksme, kurā piedalījās komisijas pārstāvji un operatīvo dienestu atbildīgās personas, lai pārrunātu jautājumus par iespējamo plūdu samazināšanas pasākumiem.

Pašvaldība norādīja, ka meteorologi sola strauju gaisa temperatūras paaugstināšanos un ir iespējams arī lietus, kas rada iespējamus plūdus. Līdz ar to tuvāko divu nedēļu laikā Zemessardzes speciālisti veiks atkārtotu ledus spridzināšanu – drupināšanu – Ogres upes lejtecē nepilna kilometra garumā. Mērķis ir sadrupināt lielo ledus krāvumu, lai tas līdz ar jaunajiem ledus gabaliem spētu iziet Daugavā.

Kad pieaugs ūdens spiediens, plānots veikt ledus drupināšanu ar spridzināšanas metodi arī virs Ogres HES, kur, kā rāda iepriekšējo gadu pieredze, ledus plātne parasti nosēžas, neļaujot ūdenim brīvi plūst. Pēc ledus drupināšanas pie HES tiks izņemtas visas slūžas, lai ūdens ar ledu var brīvi plūst prom.

Pašvaldības policija ir nosūtījusi vēstuli Ogres HES ar norādi, ka šīs nedēļas laikā visas HES slūžas ir jāatbrīvo no ledus, lai jebkurā brīdī tās var izņemt. Pašvaldības policija pastiprināti kontrolēs situāciju pie Ogres HES.

Darbi tiks sākti, ūdens līmenim upē paaugstinoties. Ledus drupināšanai netiks izmantoti augstas jaudas spridzekļi, ziņo pašvaldība.

Savukārt Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis ir vērsies ar paziņojumu pie iedzīvotājiem, kurā aicina iedzīvotājus savlaicīgi gatavoties plūdiem. Viņš brīdina, ka applūšanas gadījumā var būt nepieciešama iedzīvotāju evakuācija, un norāda evakuācijas punktus, kā arī atgādina, ka pirmie jāevakuē slimnieki, invalīdi, bērni un veci cilvēki. Tāpat jāparūpējas par mājokļa un iedzīves drošību.

Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona speciālisti 14.martā Ogres upes lejtecē veica ledus kontrolspridzināšanas darbus 40 metru garumā, kuru laikā apstiprinājās, ka ledus krāvumi upes lejtecē sablīvējušies līdz pat gruntij un rada bažas, ka tie var pastiprināt plūdu draudus, upes augštecē izejot ledum.

Tēmas
Uz augšu