«Principā jau ietekmēšanās notiek, jo temperatūras paaugstināšanās atsevišķos Zemes apgabalos tiek reģistrēta vairāk nekā 30 gadus. Tādējādi
laika posms, par ko tiek runāts, ir mūsu šodiena un nākotne,
kurā paliek vēl daudz neskaidrā.»
Neatgriezeniskas pārmaiņas
«Domāju, ka klimata pārmaiņas ir neatgriezeniskas, jo neredzu nevienu iemeslu, kas industriālajām lielvalstīm un pārrobežu korporācijām, kuras dod vislielāko ieguldījumu siltumnīcu gāzu emitēšanā, pēkšņi liktu atteikties no iespējas pelnīt, lai novērstu klimata pārmaiņas.
Tas ir ļoti kompleksi, jo ražošanas ierobežošana vai apstādināšana tūlīt atsaucas uz cilvēku iztikas līmeni un ar to saistītajām sociālajām problēmām.»
No otras puses – Zemes pastāvēšanas vēsturē klimata krasas izmaiņas ir notikušas vairākkārt, tāpēc
pilnīgi iespējams arī variants, ka Zeme turpina savu dzīves ceļu uz nākošo pārmaiņu periodu.»
Portāls TVNET jau vēstīja, ka pēdējo 33 gadu laikā ledus daudzums Ziemeļu Ledus okeānā ir sarucis pat par 80 procentiem.
Saskaņā ar mērījumiem 2012.gada septembrī ledus daudzuma minimālais apjoms bija 3261 kubikkilometrs jeb tikai piektā daļa no attiecīgā rādītāja 1979.gadā, kas noteikts, izmantojot datus par ledus platību un datormodeļa aprēķinus.
Daudzviet izzudis pat daudzgadējais ledus
Pēdējā gadu desmitā jūras ledus apjoms Arktikā sarucis par deviņiem procentiem ziemā un 36 procentiem rudenī.
Ledus apjoma samazināšanos ietekmē gan ledus biezuma, gan tā platības sarukums.
Vairākos Ziemeļu Ledus okeāna apgabalos pilnībā izzudis daudzgadējais ledus, tā vietu aizņēmis sezonālais ledus, kas izveidojas ziemā un izkūst vasarā.
Jaunie dati apstiprina, ka Ziemeļu Ledus
okeāns iegājis «nāves spirālē», kas nozīmē neatgriezeniskas klimata izmaiņas
ne tikai Arktikā, bet arī visā pasaulē. Ledus trūkums Ziemeļu Ledus okeānā nozīmē, ka okeāns uzkrāj vairāk siltuma, kas savukārt, iespējams, izraisa vairāk ekstrēmu dabas parādību, tostarp spēcīgas sniega vētras, plūdus, aukstuma un karstuma viļņus.