Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Maskavā 57 cm dziļš sniegs; sastrēgumi sasniedz 3500 km garumu

FOTO: Ria Novosti/Scanpix, Itar_tass/Scanpix

Pēc spēcīgas snigšanas sniega segas biezums Maskavas centrā palielinājies no 43 centimetriem pirmdienas rītā līdz 57 centimetriem otrdienas rītā, liecina Krievijas Hidrometeoroloģijas centra veiktie mērījumi.

Nokrišņu daudzums Maskavā sasniedza aptuveni 20 milimetru, kas ir vairāk nekā puse mēneša normas. Citviet Krievijā snidzis vēl stiprāk, tostarp Jaroslavļas apkaimē, pārsimts kilometru uz ziemeļaustrumiem no Maskavas, nokrišņu daudzums pārsniedza 30 milimetru jeb visa februāra normu.

Maskavas apkaimē izveidojusies 47-70 centimetru augsta sniega sega. Daudzviet izveidojusies ar bieza apledojuma kārta.

Pirmdien Maskavas ielās reģistrēti 3400 satiksmes negadījumu, bet kopējais sastrēgumu garums pirmdienas vakarā sasniedza aptuveni 3500 kilometru, kas atbilst attālumam no Maskavas līdz Spānijas galvaspilsētai Madridei, vēsta radio «The Voice of Russia». Ielu attīrīšanā no sniega iesaistīti 15 tūkstoši tehnikas vienību.

Maskava patlaban ir sniegotākā galvaspilsēta Eiropā, otro vietu ieņem Helsinki, kur lidostā pilsētas ziemeļos ir 52 centimetrus bieza sniega kārta, bet pilsētas centrā - 26 centimetri. Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku klāj 33, Ukrainas galvaspilsētu Kijevu - 28 centimetrus dziļš sniegs.

Tuvākajās diennaktīs Maskavā gaidāms neliels atkusnis un lietus, prognozē sinoptiķi.

Alūksnes pusē 45cm biezs sniegs

Alūksnes - Hānjas augstienē, Latvijas ziemeļaustrumos un Igaunijas dienvidaustrumos, izveidojusies līdz 45 centimetriem dziļa sniega kārta, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Biezākā sniega sega konstatēta Igaunijā pie Latvijas robežas. Alūksni saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem klāj 37 centimetrus dziļš sniegs. Savukārt Zosēnos, Vidzemes augstienē, izmērīta 26 centimetrus bieza sniega kārta.

Daugavpilī un Rīgā ir aptuveni desmit centimetru sniega, savukārt Kurzemes piekrastē sniega tikpat kā nav. Latvijas lielāko daļu klāj 5-15 centimetru biezs sniega slānis.

Tallinā saglabājas desmit, Viļņā - 13 centimetru bieza sniega sega. Sniegotākā galvaspilsēta Eiropā patlaban ir Maskava, kur pilsētas centrā izveidojusies 57 centimetrus augsta sniega kārta, Piemaskavā vietām ir pat 70 centimetru dziļš sniegs. Otro vietu ieņem Helsinki, kur lidostā pilsētas ziemeļos ir 52 centimetrus bieza sniega kārta, bet galvaspilsētas centrā - 26 centimetri. Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku klāj 33, Ukrainas galvaspilsētu Kijevu - 28 centimetrus dziļš sniegs.

Uz augšu
Back