Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Filipīnu krastos 7,6 magnitūdu zemestrīce; ir cunami trauksme

TVNET/LETA
Filipīnu krastos 7,6 magnitūdu zemestrīce; ir cunami trauksme
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Piektdien pie Filipīnu krastiem reģistrēta 7,9 magnitūdas stipra zemestrīce. Vēlāk tās stiprums tika precizēts uz 7,6 magnitūdām.

Papildināts teksts un precizēts zemestrīces stiprums

Speciālisti pēc tās reģistrēšanas izsludinājuši cunami trauksmi, ziņo BBC.

Klusā okeāna cunami brīdinājuma centrs sākotnēji izsludināja cunami trauksmi Indonēzijai, Filipīnām, Japānai, Taivānai, Guamai un Papu-Jaungvinejai, kā arī Zālamana salām, Māršala salām un Nauru, taču vēlāk lielākajai daļai to atcēla, atstājot trauksmi spēkā Indonēzijai un Filipīnām.

Filipīnu austrumu piekrastē dzīvojošajiem cilvēkiem dots rīkojums evakuēties. Kā pavēstīja Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūta pārstāvis, cunami augstums var sasniegt metru.

Divas stundas pēc zemestrīces Filipīnu austrumus sasniedza 16 centimetrus augsts vilnis un Klusā okeāna cunami brīdinājuma centrs cunami trauksmi vispār atcēla.

Zemestrīce izraisīja nelielu zemes nogruvumu Filipīnās, kurā gāja bojā kāda 60 gadus veca sieviete un ievainojumus guva piecus gadus veca meitene.

Zemestrīce notikusi 35 kilometru dziļumā, un tās epicentrs bija aptuveni 139 kilometrus uz austrumiem no Filipīnu pilsētas Sulanganas.

Tēmas
Uz augšu