"Tajā pašā laikā ir jāņem vērā, ka gaisa masu kustībai ASV ir citāds raksturs nekā Latvijā. ASV vairāk izteikta ir meridionālā cirkulācija, jo nav orogrāfisku šķēršļu, kas kavētu gaisu masu ieplūdi no ziemeļiem. Latvijā nav institūcijas, kas nodarbotos ar arktisko ledāju pētījumiem, tāpēc pateikt, cik daudz un cik tieši, nav iespējams."
Par kādu periodu varētu būt runa? Vai jau pat tuvākajiem gadiem?
Briede atzina, ka kopumā klimata pārmaiņas jau ir vērojamas Latvijas dabā. Klimata modeļi
paredz straujākas klimata izmaiņas pēc aptuveni 30 gadiem.
Vaicāta, vai pēdējo gadu laikā novērotas kādas globālās sasilšanas ietekmētas klimata pārmaiņas Latvijā, viņa skaidroja, ka par klimata pārmaiņām mēs varam runāt, ja analīzei izmantojam vismaz 30 gadu rindu.
"Viena vasara, ziema, viena vētra nav saistāma ar klimata pārmaiņām.
Kā jau minēju - temperatūras, nokrišņu izmaiņas Latvijā ir intensīvākas tieši pēdējo 10 gadu laikā."
Savukārt Pasaules Dabas fonda direktors Latvijā Jānis Rozītis portālam TVNET vairāk akcentēja globālās sasilšanas konsekvences.
Neapšaubāmi klimata pārmaiņas skar arī Latviju.
"Tuvākos gadu desmitus arvien vairāk izpaudīsies daudz ekstremālākas dabas parādības – krasas temperatūras svārstības, nokrišņu un sausuma periodiskums, pieaugoša vētru atkārtojamība utt.
Klimata maiņa ietekmēs dabas daudzveidību, sugu areālus, dažādas tautsaimniecības nozares, sabiedrībai nepieciešamos publiskos pakalpojumus un, protams, mūs katru.
Pašreizējās klimata izmaiņas notiek tādā ātrumā, kā iepriekš vēsturiski nekad tas nav bijis.