Tiesa, pārvietojoties pa zemi, viņas, lai gan lec, tomēr nedara to gluži tā, kā lēcējpeles. Aplūkojot nospiedumus smiltīs, redzams, ka sicistas pārvietojas īsiem lēcieniem, atstājot aiz sevis visu četru kāju ieminumus un garās astes iezīmētu svītru. Lai gan lēcieni nav gari, temps droši vien ir labs.
Ne vienīgā, bet vislielākā iespēja vasarā kādā smilšu vai dubļu placītī ieraudzīt meža sicistas pēdas ir lapu koku un jauktos mežos, it īpaši, ja tajos aug daudz apšu. Sicistas galvenokārt izvēlas saules labi apspīdētus meža iecirkņus, kuros dāsni saaudzis pamežs, zeļ gara zāle, netrūkst ogulāju un – ļoti būtiski! – ir daudz vecu, trupes saēstu celmu. Daudz satrupējušu celmu nozīmē daudz slēptuvju, daudz «ēdnīcu» un – galvenais – daudz vietu mājokļa ierīkošanai. Satrupējušos, bet ne mitros apšu vai, sliktākā gadījumā, bērzu celmos, vislabprātāk augstos celmos, kā arī nolauztu koku stumbeņos meža sicistas ierīko vasaras mājokļus jeb midzeņus. Midzenis jeb guļamvieta ir neliels veidojums (5-9 centimetrus liels), apaļš kā bumbiņa, darināts no sīkām saknītēm, sūnām, sausas zāles un kokaugu lapām. Midzeni ar ārpasauli savieno samērā gara eja. Ik vakaru, iestājoties mijkrēslim, ejas atverē parādās kustīgs purniņš – sicista izosta apkārtni pirms došanās barības meklējumos.
Veģetāriete vai gaļēdāja?
Literatūrā atrodamās ziņas par meža sicistas ēdienkarti ir, ja ne gluži pretrunīgas, tad vismaz neviennozīmīgas. Jāteic, daļa grauzēju pētnieku uzskata, ka zvēriņa uztura pamatā ir augu valsts produkti – ziedi, sēklas, augļi, pat zaļās daļas, savukārt citi autori pirmām kārtām min dzīvniekus – kukaiņus, gliemjus, tārpus – un tikai pēc tam augus. Atradu turklāt informāciju, kas vēsta: no dzīvniekiem sicista barībā visvairāk izmanto galvenokārt tos kukaiņus, kuri lielā skaitā atrodami satrupējušā koksnē, proti, skudras, skudru kāpurus, vaboļu kāpurus. Šādas ēdmaņas meklējumos zvēriņš koksnē izgrauž un izkasa 5-6 m, dažreiz pat garāku eju sistēmu. Eju diametrs, atbilstoši to izmantotāja izmēriem, ir neliels – 2 cm. Izalotajā celmā no ārpuses var iekļūt caur vienu, retāk divām ieejām, kas parasti, apslēptas zem mizas plēksnēm, atrodas samērā augstu virs zemes. Veicot nule aprakstītos būvdarbus (ja tā drīkst nosaukt vecas koksnes drupināšanu), sicista neizvāc atbiras, tāpēc tās piepilda tuneļus, – pat 80% no eju garuma mēdz būt sadrupušas koksnes pilni. Bet tas acīm redzot netraucē dzīvniekam pārvietoties, kad viņš pēc kāda laika atgriežas pie reiz jau «izēstā» celma, lai pārlūkotu, vai tajā no jauna nav ieviesusies barība.