Spēcīgākais vējš bijis Kurzemē; nolijusi trešdaļa mēneša normas

Pēc vakar dienā piedzīvotās vētras arī nakts pirmajā pusē spēcīgākās vēja brāzmas joprojām bijušas Kurzemes pusē, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Papildināta 2. apakšnodaļa un pievienots video.

Naktī vējš brāzmās līdz 24 metriem sekundē pūtis Liepājas ostā, bet pašā pilsētā vēja brāzmas sasniegušas 22 m/s. Arī Rucavā bijis spēcīgs vējš, kas brāzmās pūtis ar ātrumu līdz 20 m/s.

Citviet Latvijā nakts laikā vēja brāzmas bijušas virs 15 m/s.

Vakardienas vētras laikā cēlās arī ūdens līmenis. Daugavgrīvā ūdens līmenis vakar vakarā bija paaugstinājies līdz 114 centimetru atzīmei, bet Andrejostā - līdz 120 centimetru atzīmei. Patlaban ūdens līmenis jau sācis samazināties un ir zem bīstamā līmeņa.

Dažviet neliela sniega sega

Šorīt daudzviet Vidzemē un Ziemeļkurzemē uzsniguši vairāki centimetri sniega, bet pirms gada šajā dienā Rīgā sniega segas augstums pieauga līdz pat 58 cm, tā liecina meteolapa.lv dati. Rīta pusē spēcīga snigšana bija vērojama daudzviet Vidzemē un Kurzemē, galvenokārt tās ziemeļu pusē, tomēr dienas gaitā sniegu nomainīs lietus.

LVĢMC dati liecina, ka vietām Latvijā vēl ir saglabājusies neliela sniega sega. Biezākā sniega sega ir Alūksnē - pieci centimetri, bet Kurzemes ziemeļu daļā - Mērsragā un Stendē - sniega sega ir divu līdz trīs centimetru biezumā.

Jau ziņots, ka dienas gaitā jauna nokrišņu zona virzīsies no dienvidrietumiem - vairāk līs valsts dienvidrietumu daļā, iespējams slapjš sniegs, bet vakarā mēreni nokrišņi gaidāmi jau visā valstī, prognozē sinoptiķi.

Vējš saglabāsies

Kā prognozē sinoptiķi, šodien Kurzemē un Vidzemē dienvidrietumu vējš brāzmās saglabāsies līdz 15-18 m/s, savukārt jūras piekrastē dienas pirmajā pusē saglabāsies vēja brāzmas līdz 20-22 m/s. Dienā vējš iegriezīsies no dienvidiem, dienvidaustrumiem un vakarā pakāpeniski pierims.

Šodien visā Latvijā brīžiem būs lietus un slapjš sniegs, savukārt gaisa temperatūra būs no nulles līdz plus 5 grādiem.

Nokrišņu daudzums vietām sasniedzis teju trešdaļu no mēneša normas

Nokrišņu daudzums Stendē kopš trešdienas sasniedzis 20 milimetru, kas ir aptuveni trešdaļa no visa mēneša ierastā nokrišņu daudzuma. Ceturtdienas rītā Stendē bija aptuveni trīs centimetrus bieza sniega kārta. Daudz nokrišņu bijis arī Mērsragā - 16 milimetru, tur izveidojās pāris centimetrus bieza sniega sega.

Skultē nokrišņu daudzums līdz ceturtdienas rītam sasniedza 13, Rūjienā - 14 milimetru, un stipri nokrišņi Ziemeļvidzemē turpinās ceturtdienas priekšpusdienā. Ap desmit milimetriem nokrišņu kopš trešdienas bijis vietām citviet Vidzemē, kā arī Dobelē un Rīgas lidostā.

Uz augšu