Skip to footer
Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Haiti pastiprinās vardarbība un marodierisms (2)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Sešas dienas pēc postošās zemestrīces Haiti galvaspilsētā ievērojami pieaugusi vardarbība un marodierisms, pirmdien paziņoja Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC).

"Pārtikas un transporta cenas kopš pagājušajās otrdienas sasniegušas neaptveramu līmeni, un, pieaugot izmisumam, pastiprinājusies vardarbība un marodierisms," teikts ICRC izplatītajā paziņojumā.

"Ir ārkārtīgi ierobežota pieejamība pajumtei, ūdenim, pārtikai un medicīniskajai palīdzībai," apstiprināja ICRC Haiti delegācijas vadītājs Rikardo Konti.

Kā jau ziņots, septiņas balles stiprajā zemestrīcē, kas 12.janvārī satricināja Haiti, dzīvību varētu būt zaudējuši līdz pat 100 000 cilvēku.

Haiti zemestrīce ir nopietnākā humānā krīze, kādu pasaule pieredzējusi pēdējās desmitgadēs, pirms došanās uz katastrofas izpostītās valsts galvaspilsētu Portoprensu svētdien izteicās ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns.

Komentāri (2)
Uz augšu