Rīgas peldvietās saglabājas līdz +25 grādiem silts ūdens

LETA
Rīgas peldvietās saglabājas līdz +25 grādiem silts ūdens
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA

Ūdens temperatūra Rīgas peldvietās ceturtdien ir no +20 grādiem jūrā līdz +25 grādiem Bābelītes ezerā, liecina pašvaldības apkopotā informācija.

Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu peldvietā ūdens temperatūra svārstās ap +20 grādiem. Daugavā pie Lucavsalas un Ķīpsalas ir +23 grādus silts ūdens, pie Rumbulas - par grādu vēsāks. Savukārt Ķīšezera peldvietā ūdens sasilis līdz +24 grādiem.

Bābelītes ezerā joprojām spēkā ieteikums nepeldēties sliktas ūdens kvalitātes dēļ.

Kā ziņots, šonedēļ Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmalē vairs nav konstatēta aļģu masveida akumulēšanās, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav.

Veselības inspekcija aicina pirms peldes jebkurā ūdenstilpē vizuāli novērtēt ūdens stāvokli un atturēties no peldēšanās, ja ūdenī visā peldvietas akvatorijā redzama ūdens saduļķošanās un tā iekrāsošanās zaļā krāsā vai netīri zilganzaļa plēve virs ūdens, vai zilaļģu izskalojumi krastā.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem ūdens temperatūra Ķīšezerā ir +21 grāds, Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastē vidēji +15..+17 grādu, savukārt Kurzemes piekrastē saglabājas līdz +23 grādiem sils ūdens.

Jūrmalas pašvaldība ziņo, ka ūdens temperatūra pilsētas Zilā karoga peldvietās 19.jūlijā plkst.9 bija +20,+21 grāds.

Tēmas
Uz augšu