Kad varētu gaidīt pirmo aukstuma periodu?

FOTO: PA/Scanpix

Šis gads varētu būt siltākais Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, jo kopš aprīļa visi mēneši bijuši siltāki par normu, savā videoblogā stāsta sinoptiķis Toms Bricis.

Viņš norāda, ka līdz šim zināmais siltākais bijis 2015. gads, kad vidējā gaisa temperatūra bija 7,8 grādi.

Bricis arī prognozē, ka pirmais aukstuma periods varētu būt pēc valsts svētkiem, taču prognozes pagaidām esot neskaidras un vēl varot mainīties.

Latvijas robežām "tuvākais" stabilais sals šobrīd valdot tikai tālu Krievijā, līdz ar to Latvijai tīri fiziski šobrīd tuvāk ir vasara, nevis ziema, jo Eiropā valda vasarīgas gaisa temperatūras, uzsver Bricis.

Jau ziņots, ka Lāčplēša dienā, nedaudz pastiprinoties vējam, būs lielākas cerības, ka mākoņi brīžiem pašķiras un uzspīd saule, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".

Šajā nedēļas nogalē daudzviet līņās. Migla izklīdīs, bet dažviet saglabāsies dūmaka. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu, dienvidaustrumu vējš, Lāčplēša dienā un vakarā tas brāzmās pastiprināsies līdz 9-14 metriem sekundē, Kolkasragā - līdz 17 metriem sekundē. Naktī uz pirmdienu vējš kļūs vēl nedaudz spēcīgāks.

Gaisa temperatūra tuvākajā nedēļā saglabāsies esošajā līmenī - pārsvarā starp nulli un +10 grādiem, nākamnedēļ brīžiem kļūs par kādu grādu siltāks, īpaši Kurzemē.

Nākamnedēļ palaikam gaidāms lietus, vairāk nokrišņu būs pirmdien, otrdien un trešdien. Sagaidāms, ka nedēļas nogalē no jauna pastiprināsies anticiklona ietekme, un Latvijas Republikas proklamēšanas simtajā gadadienā patlaban tiek prognozēts lēns līdz mērens rietumu vai ziemeļu vējš, pārsvarā apmākušās debesis, daudzviet migla un neliels lietus, iespējama ilgstoša smidzināšana.

Uz augšu