Nākamnedēļ pastiprināsies sals, dažviet aukstāk par -10 grādiem

FOTO: AFP/SCANPIX

Nākamnedēļ Latvijā gaiss kļūs ne tikai aukstāks, bet arī sausāks, tāpēc bieži izklīdīs mākoņi un spīdēs saule, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un "Global Forecast System" prognozes.

Šosestdien daudzviet gaidāms sniegs un neliels lietus. Sniega mākoņi vietām Latvijā gaidāmi līdz trešdienai, 28.novembrim. Atbilstoši pašreizējām prognozēm vairāk snigs naktī uz otrdienu un otrdien.

Šajās diennaktīs gaidāms mainīgs mākoņu daudzums un pārsvarā lēns vējš. Gaisa temperatūra naktīs noslīdēs zem nulles, vietām arī zem -5 grādiem, un tikai piekrastē saglabāsies siltāks laiks. Dienas vidū gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli.

Nākamās nedēļas vidū sals pastiprināsies, dažviet - galvenokārt austrumu novados - kļūs aukstāks par -10 grādiem, un valsts austrumos arī dienas vidū gaidāms sals līdz -6 grādiem.

Visticamāk, no ceturtdienas pieņemsies spēkā dienvidu vējš, un lielajā vējā aukstums šķitīs skarbāks, lai gan gaisa temperatūra nākamās nedēļas izskaņā varētu paaugstināties. Nav gaidāmi būtiski nokrišņi.

Kā ziņots, aukstais laiks ļaus sākt sniega ražošanu slēpošanas trasēs. Nākamnedēļ pamazām aizsals dīķi, ezeri un daļa upju.

Uz augšu
Back