Trampa advokāts ticies ar Krievijas pilsoni, kas piedāvājis "politisku sinerģiju"

LETA/AFP
Trampa advokāts ticies ar Krievijas pilsoni, kas piedāvājis "politisku sinerģiju"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais personīgais advokāts Maikls Koens 2015.gadā tikās ar Krievijas pilsoni, kurš piedāvāja "politisku sinerģiju" ar Trampa vēlēšanu kampaņu un ierosināja Trampa tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, piektdien paziņoja ASV īpašais prokurors Roberts Millers, kurš vada izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā.

Millers arī paziņoja, ka Koens ir sniedzis "svarīgu" un "būtisku" palīdzību šai izmeklēšanai.

Cits ASV prokurors piektdien aicināja tiesu Ņujorkā piespriest "būtisku" cietumsodu Koenam, noraidot viņa lūgumu pēc viegla soda, kas būtu pamatots ar viņa sadarbošanos ar tiesu iestāžu amatpersonām. Koens augustā atzina savu vainu astoņās apsūdzībās, tostarp par krāpniecību un vēlēšanu kampaņas finansēšanas pārkāpumiem.

Millers piektdien savā ziņojumā atzina, ka Koens pielicis "būtiskas un ievērojamas pūles, lai labotu savus pārkāpumus, uzņemtos atbildību par savām darbībām un palīdzētu" īpašajai izmeklēšanai par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās.

Koens turpināja sniegt "svarīgu un patiesu informāciju", lai palīdzētu šai izmeklēšanai, septiņas reizes tikās ar izmeklētājiem "un turpina būt pieejams izmeklētājiem," tikts Millera ziņojumā.

Millers sniedzis informāciju par kontaktiem ar Krievijas interesēm vēlēšanu kampaņas laikā, par Krievijas pilsoņu mēģinājumiem piekļūt šai kampaņai, un par kontaktiem ar "personām, kas saistītas ar Balto namu" 2017. un 2018.gadā.

Ap 2015.gada novembri, tātad piecus mēnešus pēc Trampa kampaņas sākuma un labu laiku pirms iepriekš zināmajiem kontaktiem, Koens runājis ar "uzticības personu" Krievijas Federācijā, kas piedāvāja kampaņai "politisku sinerģiju" un "sinerģiju valdības līmenī".

Koens sacījis, ka šī persona "vairākkārt ierosināja" Trampa un Putina tikšanos, apgalvojot, ka tai būtu "fenomenāla" ietekme "ne tikai politiskajā, bet arī biznesa dimensijā". Koens tomēr nemēģināja panākt šīs tikšanās īstenošanu, teikts Millera ziņojumā.

Trampa preses sekretāre Sāra Sandersa paziņoja, ka šie jaunie atklājumi Koena lietā "mums nepasaka neko vērtīgu, kas jau nebūtu zināms".

"Koens ir vairākkārt melojis, un, kā prokuratūra ir uzsvērusi tiesai, Koens nav nekāds varonis," sacīja Sandersa.

Tēmas
Uz augšu