Saule un vējš sestdien sagādās siltuma rekordus

Rītausma Augštaitijas nacionālajā parkā Lietuvā.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Sildot saulei un pūšot dienvidrietumu vējam, sestdien Latvijā gaidāmi 16.februāra un mēneša otrās dekādes maksimālās gaisa temperatūras rekordi, prognozē sinoptiķi.

Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +5..+11 grādiem, siltākā diena būs Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē, kā arī Jūrmalā, Rīgā un Zemgalē. Iepriekšējo reizi tik augsta gaisa temperatūra bija novembra vidū.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem līdzšinējais 16.februāra nacionālais siltuma rekords ir +9,3 grādi Liepājā tālajā 1925.gadā. Savukārt augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta februārī, ir +12,8 grādi mēneša pirmajā dekādē, +10,4 grādi mēneša otrajā dekādē un +15,5 grādi mēneša trešajā dekādē.

Dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 9-14 metriem sekundē, Ziemeļkurzemes piekrastē - līdz 16 metriem sekundē. Visā valstī gaidāms sauss un saulains laiks, lai gan dienvidaustrumu novados priekšpusdiena vēl būs mākoņaina.

Sestdien Rīgā gaidāmas skaidras debesis, mērens dienvidrietumu vējš un līdz +10..+11 grādiem silts gaiss.

Laikapstākļus nosaka plaša anticiklona ziemeļu mala. Atmosfēras spiediens 763-767 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī, tas pazeminās.

Uz augšu