Aprīļa izskaņā nedaudz mazināsies sausums

Foto: Saulains rīts Rītabuļļos

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Sākot ar ceturtdienu, 25.aprīli, katru dienu Latvijā iespējams lietus, turklāt vasarīgo siltumu aprīļa beigās, visticamāk, nomainīs vēsāks laiks, liecina laika prognozes.

Atbilstoši jaunākajai "Global Forecast System" prognozei lielākās izredzes sagaidīt lietu šonedēļ būs sestdien un svētdien, lai gan pirmie lietus mākoņi iespējami jau ceturtdien. Lielās talkas dienā gaisa temperatūra var sasniegt +26 grādus, daudzviet iespējamas pērkona lietusgāzes.

No svētdienas var kļūt vēsāks, un pastāv iespēja, ka maija sākumā ne tikai līs, bet arī kritīs krusa un slapjš sniegs. Aukstākajās naktīs gaisa temperatūra lielā valsts daļā var noslīdēt zem nulles.

Prognozes tuvākajai nedēļai pagaidām ir neskaidras, nokrišņu daudzums var izrādīties niecīgs, iespējama arī siltuma turpināšanās.

Būtiska sausuma mazināšanās gaidāma tikai novados, kur pāri ies spēcīgas pērkona lietusgāzes. Kopš pagājušā gada nokrišņu deficīts sasniedzis aptuveni 200 milimetru jeb 200 litru kvadrātmetrā, un, lai beigtos sausums, nepieciešamas vairākas lietainas nedēļas vai pat mēneši.

Uz augšu