Ūdens temperatūra upēs un ezeros no +17 līdz +23 grādiem

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pēdējo dienu laikā upju un ezeru ūdens kļuvis par vienu diviem grādiem vēsāks, bet ūdens temperatūra jūrā nav būtiski mainījusies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Otrdienas rītā ūdens temperatūra Ventā, Lielupē, Aiviekstē un Daugavā, izņemot Rīgu, ir +20..+23 grādi. Galvaspilsētas teritorijā, Daugavas ūdenim sajaucoties ar vēso jūras ūdeni, tā temperatūra vietām noslīdējusi līdz +16 grādiem.

Ūdens temperatūra Gaujā, Ogrē, Lielajā un Mazajā Juglā, Pededzē, Tirzā, Misā, Abavā un daudzās citās upēs ir +17..+20 grādi.

Ūdens temperatūra lielajos ezeros +18..+22 grādi.

Ūdens temperatūra jūrā +10..+17 grādi. Atbilstoši satelītu datiem dzestrākais ūdens saglabājas Rīgas līča piekrastē, it īpaši Jūrmalā, bet caurmērā siltākais ūdens ir Kurzemes rietumu piekrastē. Otrdien strauja ūdens iesilšana gaidāma Vidzemes piekrastē.

Seklajos piekrastes ūdeņos ūdens temperatūra vēlā pēcpusdienā var būt par vairāk nekā pieciem grādiem augstāka nekā no rīta.

Saules ultravioletais starojums ir gada augstākajā līmenī. No saules īpaši jāizvairās dienas vidū, un bez aizsargkrēma vēlams sauļoties tikai no rīta vai pievakarē.

Uz augšu
Back