Ūdens temperatūra peldvietās no +8 līdz +24 grādiem

FOTO: Reuters/ScanPix

Vietām jūrā ūdens temperatūra atkal krasi pazeminājusies, savukārt siltākais ūdens saglabājas upēs un ezeros, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Austrumu vēja ietekmē Salacgrīvas ostā reģistrēta ūdens temperatūras pazemināšanās līdz +7,5 grādiem. Atbilstoši satelītu datiem arī Dienvidkurzemes piekrastē ūdens temperatūra vietām noslīdējusi zem +10 grādiem. Latvijas piekrastes lielākajā daļā ir +15..+20 grādus silts ūdens.

Ūdens temperatūra Ventā, Lielupē, Daugavā un Aiviekstē +21..+24 grādi. Gaujā un lielākajā daļā Latvijas upju ūdens temperatūra ir +18..+22 grādi.

Lielo ezeru ūdens ir +20..+23 grādus silts.

Ceturtdien un piektdien gaidāmais stiprais ziemeļrietumu vējš, visticamāk, izlīdzinās ūdens temperatūru jūrā. Lielo viļņu un straumju dēļ pludmales glābšanas dienesti var pacelt sarkano karogu un aizliegt peldēt.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros tuvākajās dienās pārsvarā būs augstāka nekā gaisa temperatūra, prognozē sinoptiķi.

Trešdien ūdens temperatūra Rīgas oficiālajās peldvietās ir no +19 līdz +22 grādiem, liecina pašvaldības sniegtā informācija.

Ūdens Bābelītes ezerā iesilis līdz +24 grādiem.

Peldvietās Ķīpsalā, Lucavsalā un Rumbulā ūdens temperatūra ir +22 grādi, un arī Ķīšezerā ūdens iesilis līdz +22 grādiem.

Savukārt Vakarbuļļu peldvietā un Ķīšezerā ūdens temperatūra ir +19 grādi.

Uz augšu