Francijā pārspēts absolūtais karstuma rekords

TVNET/LETA
Francijā pārspēts absolūtais karstuma rekords
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
karstums un svelme
karstums un svelme Foto: SCANPIX

Piektdien Francijas dienvidos, termometra stabiņam vairākās novērojumu stacijās pakāpjoties līdz +45..+46 grādiem, sasniegta augstākā gaisa temperatūra valsts vēsturē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Lielākā svelme skārusi Oksitānijas un Provansas reģionu, visaugstākā gaisa temperatūra reģistrēta Ēro, Gāras un Voklīzas departamentā - netālu uz ziemeļiem no Monpeljē un Marseļas.

Karstums virs +40 grādiem ir arī Aviņonā, Nīmā un Perpiņānā. Francijas otrajā lielākajā pilsētā Marseļā, Vidusjūras krastā, gaiss ēnā sakarsis līdz +40 grādiem, bet galvaspilsētā Parīzē - līdz +33 grādiem.

Iepriekšējais Francijas karstuma rekords bija +44,1 grāds 2003.gada 12.augustā. Arī tas tika sasniegts valsts dienvidos - Gāras departamentā, ziemeļos no Monpeljē.

Vēsturisks karstuma vilnis Eiropā valda visu šo nedēļu, lielākā svelme patlaban atkāpusies uz Eiropas dienvidrietumiem.

Augstākā gaisa temperatūra ceturtdien bija +40..+43 grādi Francijā, Spānijā un Itālijā. Virs +40 grādiem gaisa temperatūra šonedēļ pakāpusies arī Kiprā un Turcijā.

Trešdien, 26.jūnijā, Polijā, Vācijā un Čehijā tika pārspēts jūnija karstuma rekords. Jaunie rekordi ir attiecīgi +38,2, +38,6 un +38,9 grādi. Savukārt Francijā jūnija rekords pirmo reizi tika labots ceturtdien.

Svētdien Centrāleiropā atkal gaidāma svelme līdz +36 grādiem. Nākamnedēļ liels karstums - līdz +40 grādiem - gaidāms Eiropas dienvidos, savukārt daudzviet Ziemeļeiropā laiks būs vēsāks nekā jūlijā ierasts, prognozē sinoptiķi.

Jau ziņots, ka Francijas meteoroloģijas dienests pirmo reizi savas darbības laikā izsludinājis karstuma viļņa "sarkano trauksmi". Tā piektdien izsludināta vietām valsts dienvidos, tai skaitā Marseļā, Nīmā, Monpeljē un Aviņonā.

Sarkanā līmeņa brīdinājums karstuma dēļ spēkā arī Spānijas ziemeļaustrumu daļā un vietām Šveicē.

Tēmas
Uz augšu