Meteorologi brīdina: daudzviet upēs strauji kāpj ūdens līmenis

Foto: Rudens Mežotnes līdzenumos

FOTO: Kaspars Nordens

Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis Latvijas upēs nokrišņu ietekmē turpināja paaugstināties, intensīvie nokrišņi izraisīja pat ļoti strauju ūdens līmeņa kāpumu. Visstraujāk ūdens līmenis paaugstinājās mazajās un vidējās upēs, lēnāk lielajās, tā vēstī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Daugavā ūdens līmenis no iztekas līdz Jēkabpilij pārsvarā lēni paaugstinājās, tomēr atsevišķos posmos svārstījās. Latgales DA daļas upēs ūdens līmeņa kāpums bija 1-43 cm diennaktī. Aiviekstē ūdens līmenis paaugstinājās ar intensitāti 38-43 cm diennaktī, bet Pededzē vēl straujāk, tur ūdens līmenis paaugstinājās par 69 cm. Ogrē, Lielajā Juglā un Mazajā Juglā ūdens līmenis paaugstinājās par 24-58 cm diennaktī. Kopumā Daugavas baseina upēs ūdens līmenis novembra sākumā paaugstinājies par 1-103 cm.

Gaujā ūdens līmenis paaugstinās par 8-36 cm, bet tās baseina upēs par 43-73 cm diennaktī, visstraujāk Vaidavā. Gaujas baseina upēs kopumā ūdens līmenis paaugstinājies par 24-83 cm kopš 3. novembra.

Salacas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 38-72 cm diennaktī, visstraujāk Rūjā. Kopumā Salacas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājies par 55-101 cm kopš 3. novembra.

Lielupes augštecē un Lielupes baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājās ar intensitāti 4-37 cm diennaktī.

Ventā ūdens līmenis paaugstinājās par 18-59 cm diennaktī, tās baseina upēs par 18-95 cm diennaktī, visstraujāk Imulā. Bārtā un Durbē ūdens līmenis paaugstinājās par 69-89 cm diennaktī, citās Kurzemes upēs ūdens līmenis paaugstinājās ar intensitāti 24-40 cm diennaktī. Kurzemes upēs ūdens līmenis kopumā paaugstinājies par 19-144 cm kopš 3. novembra.

Arī šodien un tuvākajās dienās upju notece turpinās palielināties. Aiviekstes, Amatas, Rūjas un Durbes zemākās palienes jau ir applūdušas. Arī citās upēs tiks sasniegti palieņu applūšanas līmeņi, kā arī gaidāma zemāko vietu applūšana un ūdens uzkrāšanās ieplakās.

Turpmākajās dienās gaidāmi nokrišņi, tāpēc ūdens līmeņu kāpums upēs turpināsies, ūdens līmeņa maksimumi iestāsies nedēļas otrajā pusē.

Šorīt ūdens temperatūra Daugavā 6-8°C, Latgales upēs 5-7°C, Vidzemes upēs 5-7°C, Zemgales upēs 7-9°C un Kurzemes upēs 6-8°C. Ūdens temperatūra ezeros 6--9°C. Ūdens temperatūra Baltijas jūras piekrastē 8°C, bet Rīgas līča piekrastē 6-9°C.

Uz augšu