Iedzīvotāji rāda vēja postījumus - izgāzti koki, nopostītas svētku egles

TVNET/LETA
Iedzīvotāji rāda vēja postījumus - izgāzti koki, nopostītas svētku egles
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Vētra Pāvilostā. Ilustratīvs attēls.
Vētra Pāvilostā. Ilustratīvs attēls. Foto: Līva Liepiņa

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz trešdienas plkst.19 saņēmis aptuveni 120 izsaukumus par nepieciešamību novākt stiprā vēja nogāztus kokus, liecina VUGD publicētā informācija sociālajā tīklā "Twitter". 

VUGD raksta, ka Rīgā šobrīd ir tikai viens izsaukums uz vēja postījumu novēršanu, kur metāla stabs uzkritis automašīnai, savukārt 13 izsaukumi ir Vidzemē un Latgalē.

Jau ziņots, ka līdz plkst.16 VUGD bija saņemti aptuveni 60 izsaukumi saistībā ar stipro vēju, un pārsvarā izsaukumi bijuši par vēja nolauztiem kokiem uz ceļa braucamās daļas. Tāpat dažos gadījumos vējš norāvis jumta konstrukcijas.

Izsaukumi saņemti Kurzemē, Zemgales novados un Rīgas reģionā. Informācija par cietušajiem nav.

Ventspilī stiprais vējš izpostījis divas svētku egles. Kā aģentūrai LETA stāstīja PSIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Koponāne, nolauzta pilsētas galvenā egle Lielajā laukumā, kā arī apgāzta no mākslīgajiem materiāliem gatavotā egle, kas atradās pie Olimpiskā centra "Ventspils". Patlaban pašvaldībā sasaukta sanāksme, kurā lemj par vēja nodarīto postījumu seku novēršanu. 

Informācija Aizkraukles novada domes mājaslapā liecina, ka stiprās vēja brāzmas nav izturējusi arī Aizkraukles Ziemassvētku egle. Pašvaldība aicina iedzīvotājus netuvoties eglei un nepostīt tās rotājumus. Egli pār jaunam plānots uzstādīt rīt, jo šodien to nevar darīt stiprā vēja dēļ. 

Tēmas
Uz augšu