Tuvojoties vētrai, Kurzemē sarkanais brīdinājums; Rīgā brāzmas, iespējams, sasniegs 30 m/s

FOTO: AP/Scanpix

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ceturtdien paaugstinājis brīdinājuma līmeni par gaidāmo vētru Kurzemē no oranžā līdz sarkanajam - līdz visaugstākajam līmenim.

Sarkanās krāsas brīdinājums nozīmē, ka ļoti iespējami ievērojami postījumi plašās teritorijās, kā arī nelaimes gadījumi, kas apdraud dzīvību. Iedzīvotājiem jebkuros apstākļos jāseko līdzi informācijai un norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas, un jābūt gataviem ārkārtas pasākumiem.

Jaunākā LVĢMC prognoze vēsta, ka ceturtdienas pēcpusdienā, sākot ar jūras piekrasti, rietumu, dienvidrietumu vējš sāks būtiski pastiprināties.

Kurzemes rietumu piekrastē pēcpusdienā vēja brāzmas sasniegs 25-27 metrus sekundē, bet vakarā arī 33-35 m/s.

Vidzemes piekrastē vakarā vēja brāzmas sasniegs 20-23 m/s, bet naktī pieņemsies spēkā līdz 25-30 m/s. Iekšzemes teritorijās vakarā un arī naktī uz piektdienu gaidāmas vēja brāzmas līdz 25 m/s.

Piektdien no rīta vējš pierims brāzmās līdz 15-18 m/s.

Vēja vidējais ātrums Latvijas jūras teritorijās sasniegs 25 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir stipra vētra.

Vēlā vakarā Rīgā vēja brāzmu spēks, iespējams, sasniegs 30 m/s

Ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu Latvijas galvaspilsētā rietumu vējš brāzmās pārsniegs 20 metrus sekundē un var pat sasniegt 30 m/s, brīdina sinoptiķi.

Stiprākās vēja brāzmas gaidāmas vēlā vakarā un nakts pirmajā pusē.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Rīgā izsludinājis oranžo brīdinājumu, prognozējot vēja brāzmas līdz 25-28 m/s.

Nakts otrajā pusē vējš kļūs lēnāks, piektdienas rītā tā ātrums brāzmās nepārsniegs 15-18 m/s.

Ūdens līmenis piekrastē, tai skaitā Rīgā, būs augsts, bet, visticamāk, nesasniegs oranžā brīdinājuma kritēriju.

Latvijā gaidāma pēdējo gadu lielākā ciklona radītā vētra. Postošāks vējš pēdējos gados lokāli bijis pērkona negaisa laikā.

Uz augšu