Tuvākajās stundās vētra sasniegs Kurzemi; vakarā un naktī tā gaidāma visā valstī

FOTO: AP/Scanpix

Tuvākajās stundās vētra no Baltijas jūras sasniegs Kurzemi, un lielākais vējš gaidāms Dienvidkurzemes piekrastē, kur plkst.17-22 rietumu vējš brāzmās pieņemsies spēkā līdz 30-35 metriem sekundē (m/s), brīdina sinoptiķi.

Ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu citviet Latvijas piekrastē gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz 27-32 m/s, pārējā valstī - līdz 23-28 m/s.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā valstī izsludinājis oranžo brīdinājumu, Kurzemē arī sarkano - augstākā līmeņa - brīdinājumu, kas nozīmē, ka iespējami ievērojami postījumi plašās teritorijās, kā arī nelaimes gadījumi, kas apdraud dzīvību. Iedzīvotājiem jebkuros apstākļos jāseko līdzi informācijai un norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas, un jābūt gataviem ārkārtas pasākumiem.

Nakts gaitā vēja ātrums no valsts rietumiem sāks mazināties, un piektdienas rītā rietumu vēja brāzmu spēks vairs nepārsniegs 20 m/s. Dienā vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 11-18 m/s.

Debesis būs pārsvarā mākoņainas, brīžiem uzspīdēs saule. Palaikam gaidāmi nokrišņi - galvenokārt lietus, tomēr arī slapjš sniegs un krusa. Gaisa temperatūra saglabāsies virs nulles, dienā sasniedzot +3..+7 grādus.

Rīgā gaidāmas rietumu, dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 25 m/s, pie jūras iespējamas brāzmas līdz 30 m/s; piektdien no rīta un dienā vēja ātrums brāzmās vairs nepārsniegs 13 m/s. Brīžiem būs nokrišņi; gaisa temperatūra +3 grādi naktī un +6 grādi dienas vidū.

Ūdens līmenis galvaspilsētā un citviet Vidzemes piekrastē naktī pakāpsies līdz 130-150 centimetriem Latvijas augstuma sistēmā, kas atbilst dzeltenā brīdinājuma kritērijam.

Uz augšu