Pašreizējais periods ar gaisa temperatūru zem normas - garākais pēdējos divos gados

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Kopš aprīļa vidus vidējā gaisa temperatūra Latvijā ir zem normas, un šis ir garākais vēsuma periods kopš 2018.gada marta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Maija pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra bija +9,7 grādi - vienu grāda desmitdaļu zem normas. Zemākā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā bija -2,6 grādi 8.maijā Stendē, savukārt visaugstāk - līdz +20,3 grādiem - termometra stabiņš pakāpās 10.maijā Rīgā.

8.maijā Madonā, gaisa temperatūrai pazeminoties līdz -1,2 grādiem, tika pārspēts novērojumu stacijas 8.maija aukstuma rekords.

Vidējais nokrišņu daudzums maija pirmajās desmit dienās Latvijā bija 14,6 milimetri, kas ir 8% virs dekādes normas. Visvairāk nokrišņu - 49 milimetri - bija Krāslavas novada Piedrujā, bet vismazāk Bauskā - 3,5 milimetri.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums bija 69% - no 58% Alūksnē līdz 81% Kolkā, Liepājā un Ventspilī. Stiprākās vēja brāzmas - 15,7 metri sekundē - tika novērotas 1.maijā Dobelē.

Jau vēstīts, ka aprīlis bija pirmais mēnesis kopš pērnā gada jūlija ar vidējo gaisa temperatūru zem normas.

Sākot ar šīs nedēļas nogali, gaisa temperatūra mazliet paaugstināsies, tomēr vēl arī nākamnedēļ gaidāms maijam neraksturīgi vēss laiks, prognozē sinoptiķi.

GALERIJA: ziemīgs 12. maija rīts

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Uz augšu