Pirmdien gaidāma sutoņa; postošs pērkona negaiss var atnest milzu krusu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pirmdien Latvijas austrumu un centrālajā daļā gaidāms īpaši spiedīgs laiks - augsta mitruma apstākļos gaiss sakarsīs līdz +25..+30 grādiem, brīdina sinoptiķi.

Krietni vēsāks laiks saglabāsies Rietumlatvijā. Liepājā un Ventspilī, neizklīstot mākoņiem un vējam pūšot no jūras, gaisa temperatūra, iespējams, nepārsniegs +13 grādus.

Lielākais negaisa risks būs pēcpusdienā un pievakarē Zemgalē un Vidzemē, tai skaitā Rīgā. Pērkona negaiss vietām atnesīs ļoti stipru lietu, kas var applūdināt ielas un zemākās vietas, krusu un stipras vēja brāzmas, iespējama milzu krusa un vētra.

Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (Estofex) norāda, ka lielākie draudi no negaisa šoreiz būs vairākus centimetrus lieli krusas graudi.

Caurmērā gaidāms lēns vējš, Austrumlatvijā - mērens dienvidu vējš, Kurzemes piekrastē - brāzmains ziemeļu vējš.

Rīgu pēcpusdienā un vakarā var skart pērkona negaiss ar stipru lietu, postošu vēju un krusu. Gaisa temperatūra, iespējams, sasniegs +27 grādus, negaiss izraisīs vēja iegriešanos no ziemeļiem un strauju temperatūras kritumu.

Laikapstākļus nosaka ciklons. Atmosfēras spiediens 755-758 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Daudzviet spēcīgi līst, vietām pērkona pavadībā

Agrā pirmdienas rītā Latvijas rietumu un centrālo daļu turpina šķērsot plaša lietus zona no dienvidiem, liecina meteoroloģiskā informācija.

Daudzviet līst spēcīgi, vietām dārd pērkons, un lietus ir arī vietām valsts austrumos.

Pūš lēns austrumu un dienvidu vējš, bet piekrastē - galvenokārt ziemeļu vējš. Daudzviet valstī ir dūmaka, vietām - migla.

Gaisa temperatūra piecos rītā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) novērojumu tīklā bija no +11,4 grādiem Stendē līdz +18,2 grādiem Daugavpilī.

Rīgā lietains un dūmakains laiks, lēns vējš, gaisa temperatūra +15 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra Latvijā svētdien atbilstoši LVĢMC datiem bija no +17,6 grādiem Kolkā līdz +27,4 grādiem Daugavpilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 7.jūnijā bija +34 grādi Ukrainā un Krievijas dienvidos, kā arī +39 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -5..-7 grādi augstākajos kalnos Norvēģijā un Alpos.

Uz augšu