Daba pārsteidz - brīvdienās bijusi milzu krusa un zibens kokā

FOTO: Toms Bricis LTV Laika ziņas

Pirmdien Latvijas austrumu un centrālajā daļā gaidāms īpaši spiedīgs laiks - augsta mitruma apstākļos gaiss sakarsīs līdz +25..+30 grādiem, brīdina sinoptiķi. 

Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (Estofex) norāda, ka arī pirmdien pastāv lielas krusas draudi - lielākie graudiņi no negaisa šoreiz var būt pat vairākus centimetrus lieli. Tādi tika novēroti arī brīvdienās atsevišķās vietās Latvijā. 

Pirmdien vēsāks laiks saglabāsies Rietumlatvijā. Liepājā un Ventspilī, neizklīstot mākoņiem un vējam pūšot no jūras, gaisa temperatūra, iespējams, nepārsniegs +13 grādus, lai gan citviet būs pat +30 grādu sutoņa.

Lielākais negaisa risks būs pēcpusdienā un pievakarē Zemgalē un Vidzemē, tai skaitā Rīgā. Pērkona negaiss vietām atnesīs ļoti stipru lietu, kas var applūdināt ielas

un zemākās vietas, krusu un stipras vēja brāzmas, iespējama milzu krusa un vētra.

Caurmērā gaidāms lēns vējš, Austrumlatvijā - mērens dienvidu vējš, Kurzemes piekrastē - brāzmains ziemeļu vējš.

Rīgu pēcpusdienā un vakarā var skart pērkona negaiss ar stipru lietu, postošu vēju un krusu. Gaisa temperatūra, iespējams, sasniegs +27 grādus, negaiss izraisīs vēja iegriešanos no ziemeļiem un strauju temperatūras kritumu.

Laikapstākļus nosaka ciklons. Atmosfēras spiediens 755-758 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Uz augšu