Trešdien valsts austrumu un centrālajā daļā īslaicīgs lietus un negaiss; no rīta daudzviet migla

FOTO: AFP/SCANPIX

Trešdien daudzviet Latvijā, galvenokārt valsts austrumu un centrālajos novados, īslaicīgi līs, dažviet gaidāms arī pērkona negaiss ar stipru lietu, vēju un krusu, prognozē sinoptiķi.

Starp mākoņiem uzspīdot saulei, gaiss iesils līdz +17..+25 grādiem, vietām valsts austrumu pusē - līdz +27..+30 grādiem.

Vējš galvenokārt lēni līdz mēreni pūtīs no ziemeļiem, ziemeļaustrumiem.

Rīgā uzspīdēs saule, iespējams īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Pūšot mērenam ziemeļu, ziemeļaustrumu vējam, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +23 grādiem, Jūrmalā gaidāmi tikai +17 grādi.

Pār Latviju stiepjas atmosfēras fronte, kas nošķir tveici Austrumeiropā un vēsāku laiku Rietumeiropā. Gaisa spiediens 760-763 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Rīta agrumā daudzviet Latvijā migla, Latgalē - lietus

Agrā trešdienas rītā daudzviet Latvijā - galvenokārt valsts centrālajā daļā - ir migla, kurā redzamība vietām nepārsniedz 200 metru, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Latgalē līst, pierobežas novados Latgales dienvidos naktī intensīvi zibeņoja. Pērkona negaiss daudzviet Austrumlatvijā bija arī otrdien, vietām krita līdz trim centimetriem lieli krusas graudi, liecina aculiecinieku ziņojumi.

Gaisa temperatūra trešdienas rītā +12..+17 grādi. Pūš lēns vējš - galvenokārt ziemeļu un austrumu vējš.

Rīgā miglains laiks, lēns vējš, gaisa temperatūra +15 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra otrdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +14,2 grādiem Ventspilī līdz +27,8 grādiem Daugavpilī un Dagdā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 9.jūnijā bija +35..+36 grādi Ukrainā un Krievijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz trešdienu -6 grādi Alpu kalnos.

Uz augšu