Jūrā daudzviet ūdens tikai +9 grādus silts, ezeros un upēs līdz +24 grādiem

Cilvēki peldas Vecāķu pludmalē.

FOTO: Zane Bitere/LETA

 Jūrā daudzviet saglabājas vēss ūdens, turpretī upēs un ezeros tas vietām iesilis līdz +25 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) un pašvaldību sniegtie dati.

Vidzemes piekrastē, kā arī atklātā jūrā Kurzemes rietumkrastā ūdens temperatūra pārsvarā ir +9..+15 grādi. Siltākais ūdens Latvijas piekrastē ir Rīgas līča rietumos - no Jūrmalas līdz Kolkai, - kur ūdens temperatūra ir nedaudz virs +18 grādiem.

Ūdens temperatūra Daugavā un Gaujā ir +21..+22 grādi, Aiviekstē un Ventā +23 grādi, Lielupē +21..+24 grādi. Arī citās Latvijas upēs ūdens sasilis līdz +20..+24 grādiem.

  Līdzīga temperatūra ir arī Latvijas ezeros. 

Saskaņā ar Rīgas domes datiem no rīta Vecāķos un Vakarbuļļos ūdens temperatūra bija +17 grādi, Ķīšezerā +23 grādi un Bābelītes ezerā +24 grādi. Pilsētas peldvietā Rumbulā ūdens bija +19 grādus silts, Lucavsalā +19 un Ķīpsalā +22.

LVĢMC informēja, ka aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis Latvijas upēs pārsvarā pazeminājās vai svārstījās. Ūdens līmenis paaugstinājās Dubnas lejtecē, Rūjā, Lielupē no Staļģenes līdz Slokai, Bērzē, Ventā no augšteces līdz Kuldīgai, Užavā, Rīvā un Bārtā par diviem līdz 12 centimetriem.

Tuvākajās dienās ūdens līmenis turpinās pazemināties, bet vietām svārstīsies, prognozē centrā.

Uz augšu