Brīdina par ūdens līmeņa paaugstināšanos upēs

Paaugstināts ūdens līmenis Rīgas kanālā

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Tuvākajās dienās ūdens līmenis Latvijas upēs nokrišņu ietekmē paaugstināsies ar intensitāti līdz 25 centimetriem (cm) diennaktī, vietām straujāk, bet ūdens temperatūra upēs pakāpeniski pazemināsies, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Pagājušajā diennaktī intensīvie nokrišņi izraisīja ūdens līmeņa kāpumu Latvijas upēs. Nokrišņi bijuši arī Bārtas, Ventas un Lielupes baseinos Lietuvas teritorijā. Ūdens līmenis turpināja pazemināties vien austrumdaļas upēs. 

Lielupē no Staļģenes līdz Slokai ūdens līmenis paaugstinājās par 10-15 cm, upes augštecē svārstījās. Mūsā, Viesītē un Tērvetē ūdens līmenis paaugstinājās par četriem līdz astoņiem cm. Misā un Mēmelē ūdens līmenis paaugstinājās par 14-18 cm, bet Bērzē pie Baložiem pat par 32 cm.

Ventā pie Leckavas (Lietuva) ūdens līmenis paaugstinājās par 34 cm, bet posmā Vārdava - Kuldīga par četriem līdz pieciem cm, lejtecē svārstījās. 

Kurzemes mazajās upēs ūdens līmenis pārsvarā paaugstinājās par 1-5 cm, bet Užavā un Ciecerē par 12-13 cm. 

Gaujā ūdens līmenis lielākoties svārstījās, Gaujas lejtecē paaugstinājās par 18 cm. Gaujas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 3-9 cm. Salacā ūdens līmenis paaugstinājās par 4-7 cm, bet tās baseina upēs Sedā un Rūjā attiecīgi par 10-22 cm. Ogrē pie Lielpečiem, Lielajā Juglā un Mazajā Juglā ūdens līmenis paaugstinājās par 4-6 cm. 

Daugavas baseina upēs Latgalē ūdens līmenis pārsvarā svārstījās vai pazeminājās. Daugavā ūdens līmenis Piedrujas - Jēkabpils posmā un Pededzē pazeminājās par 5-10 cm.

Ūdens ūdenstilpēs pakāpeniski kļūst vēsāks. Šorīt ūdens temperatūra Daugavā bija +19...+25°C, Latgales upēs +19...+25°C, Vidzemes upēs +17..+24°C, Zemgales upēs +21...+25°C un Kurzemes upēs +17...+24°C. Ezeros un ūdenskrātuvēs ūdens temperatūra +21...+25°C. Ūdens temperatūra Baltijas jūras piekrastē +17°C pie Ventspils, bet +20°C pie Liepājas. Rīgas līča piekrastē +19...+23°C.

LVĢMC prognozes liecina, ka trešdien Latvijā gaidāmas īslaicīgas lietusgāzes un atsevišķos rajonos pērkona negaiss.

Šonakt Latvijas austrumu daļā turpināsies intensīvs lietus, bet gaisa temperatūra svārstīsies no +12 līdz +17°C. Pūtīs dienvidrietumu vējš brāzmās no 15 līdz 18 metriem sekundē, piekrastē tas pastiprināsies un būs līdz 20 metriem sekundē.

Savukārt rīt, 1.jūlijā, daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, atsevišķos rajonos pērkona negaiss. Gaisa temperatūra būs no +17 līdz +22°C.

Uz augšu