Valsts ziemeļos vējš sestdien sasniegs vētras spēku

Stipro vēja brāzmu laikā nolūzušais koks Salaspils ielā pie pieturvietas "Jāņavārti", kā rezultātā līdz stundai kavējas kustība 15.trolejbusa un 18.autobusa maršrutos.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Sestdien Latvijā starp mākoņiem spīdēs saule un īslaicīgs lietus gaidāms vien atsevišķās vietās - galvenokārt Ziemeļkurzemē un Vidzemes ziemeļrietumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Minētajās teritorijās arī pūtīs stiprākais rietumu, dienvidrietumu vējš, Ziemeļvidzemes krastā gaidāmas brāzmas līdz 24 metriem sekundē. Pārējā valstī vēja ātrums brāzmās sasniegs 14-19 metru sekundē.

Līdz sešiem rītā stiprākās vēja brāzmas bija 20 metru sekundē (m/s) Liepājā un 22 m/s Ventspilī. Citviet valstī reģistrētas brāzmas līdz 12-18 m/s.

Vējš vietām lauž atsevišķus kokus. Spēkā dzeltenais brīdinājums. Vakarā vējš norims.

Maksimālā gaisa temperatūra būs +16..+20 grādi.

Rīgā līdz pēcpusdienai saglabāsies dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 18 metriem sekundē, saule mīsies ar mākoņiem, nav gaidāmi nokrišņi.

Laikapstākļus nosaka ciklons, kas virzās prom uz ziemeļaustrumiem. Atmosfēras spiediens paaugstinās; agrā rītā Ziemeļkurzemē tas bija pazeminājies līdz 751 dzīvsudraba staba milimetram jūras līmenī.

Uz augšu