Jūrmalā no rīta +18 grādus silts ūdens; augsts ultravioletais starojums

Cilvēki tveicīgajā vasaras dienā jūrmalā pie Mangaļsalas.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Sestdien plkst.9 Jūrmalas peldvietās Bulduros, Dzintaros, Majoros, Dubultos, Mellužos, Kauguros un Jaunķemeros ūdens temperatūra bija +18 grādi, liecina pašvaldības publicētā informācija.

Piektdienas pievakarē ūdens bija iesilis līdz +20 grādiem, un sagaidāms, ka sestdienas gaitā ūdens temperatūra pakāpsies vēl par diviem grādiem augstāk, jo visu dienu gaidāma spoža saule un lēns vējš no ziemeļiem.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem visā Latvijas piekrastē ūdens temperatūra jūrā sestdienas rītā bija +16..+19 grādi, lielākajās upēs un ezeros - no +17 līdz +22 grādiem.

LVĢMC izplatījis dzeltenās krāsas brīdinājumu par karstumu - līdz pirmdienai, 20.jūlijam, daudzviet valstī gaisa temperatūra dienas laikā sasniegs +27..+29 grādus.

Jāuzmanās ne tikai no pārkaršanas, bet arī apdegšanas saulē. Ultravioletās radiācijas līmenis ir augsts; no saules visvairāk jāuzmanās plkst.12-15. Šajā laika periodā nav vēlams ilgstoši uzturēties tiešos saules staros, cilvēki ar jutīgu ādu var apdegt 15-20 minūtēs.

Uz augšu