Atsevišķās vietās svētdien gaidāms lietus; mākoņi daļēji pārklājuši Latviju

Saulespuķe.

FOTO: Darek Delmanowicz / EPA

 Svētdien, tāpat kā sestdien, Latvijā veidosies gubu mākoņi, kas šur tur atnesīs lietu, tai skaitā pērkona lietusgāzes, prognozē sinoptiķi.

Lietus mākoņi izaugs tikai atsevišķās vietās, bet spalvu vai augstie slāņmākoņi klās visu Latviju. Caur tiem spīdot saulei, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +23..+28 grādiem.

Saglabāsies lēns vējš un bezvējš, lietus mākoņu ietekmē vējš vietām kļūs brāzmains.

Rīgā nav gaidāmi nokrišņi un gaiss sakarsīs līdz +27 grādiem.

Laikapstākļus nosaka anticiklons. Atmosfēras spiediens aptuveni 765 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Līdz pirmdienai spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dzeltenais brīdinājums par karstumu, kas var radīt veselības traucējumus dažām iedzīvotāju grupām, piemēram, vecākiem cilvēkiem un zīdaiņiem.

Mākoņi daļēji pārklājuši Latvijas debesis

Svētdienas rītā Latviju pārklājuši plāni mākoņi, caur kuriem valsts lielākajā daļā spīd saule, liecina meteoroloģiskā informācija.

Nav nokrišņu, un arī vēja gandrīz nav.

Minimālā gaisa temperatūra naktī bija +10..+15 grādi, piekrastē vietām +16..+17 grādi.

Deviņos rītā gaiss iesils līdz +19..+24 grādiem.

Rīgā caur mākoņiem spīd saule, dominē bezvējš un paaugstinās gaisa temperatūra - saullēktā tā bija +17 grādi pilsētas centrā un +12 grādi starptautiskajā lidostā.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +23,1 grāda Pāvilostā līdz +28,0 grādiem Stendē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 18.jūlijā bija +41..+42 grādi Portugālē un Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -2 grādi Alpu kalnos.

Uz augšu