Pēc karstas un sutīgas dienas daudzviet Latviju pārsteidz spēcīga krusa

Negaiss Aucē atnesis pamatīgu krusu.

FOTO: twitter.com/@boms_tricis

Beidzoties karstajam laikam, pirmdienas vakarā soctīklos parādījušies attēli un video, kur iedzīvotāji atklāj, ka tos daudzviet Latvijā pārsteidzis pērkona negaiss ar krusu - piemēram, uz Vidzemes šosejas tā bija tik stipra, ka daudzi autovadītāji piestāja ceļa malā, lai nogaidītu, kad negaiss mazināsies.

Tuvākajā diennaktī īslaicīgi līs un kļūs vēsāks

Pirmdienas pēcpusdienā Latvijā ir daudz mazu lietus un negaisa mākoņu. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka lokāli gaidāmas stipras lietusgāzes un vēja brāzmas, iespējama arī krusa.

Lietus un negaisa mākoņi gaidāmi arī otrdien naktī un dienā. Īslaicīgs lietus būs teju visā valstī, dažviet gaidāms stiprs lietus. Debesis brīžiem skaidrosies, prognozē sinoptiķi.

Naktī Kurzemi un vēlāk pārējo valsti šķērsos aukstā atmosfēras fronte. Aiz tās vējš iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem. Vēja ātrums brāzmās daudzviet pastiprināsies līdz 13-18 metriem sekundē.

Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +13..+18 grādi, Austrumlatvijā dažviet +11 grādi. Dienā gaidāmi +18..+23 grādi.

Rīgā tuvākajā diennaktī īslaicīgi līs, iespējams pērkona negaiss. Lēnu dienvidu vēju nomainīs rietumu un ziemeļu vējš, kas brīžiem kļūs brāzmains. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +17 grādiem, dienā gaiss iesils līdz +22 grādiem.

Uz augšu