Kritis rekords: pagājušais mēnesis kļuvis par siltāko novembri Latvijas vēsturē

TVNET/LETA
Kritis rekords: pagājušais mēnesis kļuvis par siltāko novembri Latvijas vēsturē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: PA/Scanpix

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza +5,5 grādus, par divām grāda desmitdaļām pārspējot 1928.gada novembra siltuma rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Novērojumu vēsturē siltākais novembris seko otrajam siltākajam oktobrim un trešajam siltākajam septembrim. Turklāt arī šā gada janvāris bija siltākais Latvijas vēsturē, bet februāris un jūnijs - otrais siltākais.

Līdz ar to jau tagad droši var prognozēt, ka 2020.gads kļūs par siltāko Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, pārspējot pērnā gada rekordu.

Novembra vidējā gaisa temperatūra valstī bija 3,9 grādus augstāka par normu. Zemākā gaisa temperatūra bija -3,9 grādi 9.novembrī Madonā, savukārt mēneša maksimālā gaisa temperatūra Latvijā bija +15,1 grāds 3.novembrī Ventspilī.

Aizvadītajā mēnesī tika pārspēti 54 diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi, starp kuriem bija arī atkārtots Latvijas 18.novembra siltuma rekords un atkārtots Ventspils mēneša rekords.

Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā novembrī bija 53 milimetri jeb 86% no mēneša normas. Visvairāk nokrišņu - 92 milimetri - bija Rucavā, bet vismazāk lija un sniga Dobelē, kur mēneša nokrišņu summa nepārsniedza 23,5 milimetrus.

Vidēji Latvijā novembrī bija 13 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu - 18 - bija Rucavā un Stendē, bet Staļģenē šāds nokrišņu daudzums tika reģistrēts tikai deviņās diennaktīs.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā novembrī bija 89% - no 84% Ventspilī līdz 94% Alūksnē.

Visstiprākās vēja brāzmas - 28,5 metri sekundē - tika novērotas 19.novembra vakarā Liepājas ostā.

Foto: Pirmajā salā krāsojas Ķemeru tīrelis

Foto: Rudens Ogrē 

Foto: Eiropas rudens pasaka 

Tēmas
Uz augšu