Saplacis pūkainais sniegs Rietumzemgalē, Kurzemē uzsnidzis vairāk

FOTO: Shutterstock

Pagājušās nedēļas otrajā pusē Rietumzemgalē un Kurzemē uzsnigušais pūkainais sniegs krietni saplacis, Kalnciemā sniega sega kļuvusi par 14 centimetriem plānāka, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sniega segas biezums Kalnciemā samazinājies no 36 centimetriem sestdienas rītā līdz 22 centimetriem pirmdienas rītā, Dobelē - attiecīgi no 33 līdz 22 centimetriem.

Sniegs sasēdies arī Tukumā, kur sestdienas rītā iedzīvotāji ziņoja par 47 centimetrus dziļu sniegu.

Spēcīgo snigšanu Zemgales rietumu daļā un vietām Kurzemē pagājušās nedēļas otrajā pusē izraisīja mākoņi, kas nāca no Rīgas jūras līča. Tie veidojās, aukstajam gaisam plūstot pār relatīvi silto ūdeni. Sinoptiķi šādus nokrišņus dēvē par līča efekta nokrišņiem; pie ziemeļu, ziemeļrietumu vēja tie skar arī galvaspilsētu.

Sniegs bija pūkains un gaisīgs, tādēļ laika gaitā tas sablīvējās un sniega kārta saplaka.

Līdz ar to LVĢMC novērojumu tīklā visbiezākā sniega sega - 25 centimetri - atkal ir Dagdā, kur Jaungada dienā uzsniga 28 centimetri mitra un smaga sniega, kas pēc tam būtiski nesaplaka.

Pēdējās stundās krietni snidzis Ventspilī, sniega segas dziļums pilsētā palielinājies no 15 līdz 19 centimetriem. Citās novērojumu stacijās Kurzemē sniega biezums ir no viena centimetra Liepājā līdz 16 centimetriem netālajā Rucavā.

Rīgas centra novērojumu stacijā sniega sega saplakusi līdz 11 centimetriem. Valsts lielāko daļu klāj aptuveni 10-20 centimetrus bieza sniega kārta, bet Kolkā, Cēsu un Daugavpils pusē ir vien 5-6 centimetri sniega, liecina LVĢMC dati no automatizētajām novērojumu stacijām, kur mērījumus veic sensori, kas nav tik uzticami kā manuālie mērījumi.

Trešdien Latviju no rietumiem sasniegs sniegputenis, kas pāries nelielā lietū un atkalā, ceturtdien gaiss iesils līdz +1..+6 grādiem. Siltuma un lietus ietekmē nedēļas otrajā pusē sniega sega kļūs plānāka, bet vietām, kur ir maz sniega, izzudīs vienlaidu sega, prognozē sinoptiķi.

Uz augšu
Back